Ve Společenském domě v Rožnově uvedou premiéru bláznivé veselohry Didiera Kaminka s názvem Jen žádnou paniku aneb Jak vykrást banku. „Veselohru francouzského autora Kaminky jsme připravili po delší pauze. Stylově spadá do klasické francouzské komedie osmdesátých let,“ uvedl Marek Španihel z divadla DiGoknu.

Příběh pojednává o dvou mladých, nezaměstnaných Pařížanech Paulovi a Samovi. „Jsou ve finanční tísni a rozhodnou se přepadnout banku. Při samotném přepadení ale dochází k nečekaným situacím a zvratům,“ přiblížil děj Španihel.

Francouzský divadelní a filmový herec, dramatik a scenárista Didier Kaminka je u nás známý především hrou Osamělost fotbalového brankáře, ve které si zahrál Pavel Zedníček.

Hru Jen žádnou paniku napsal v roce 1976. „Ve Francii byla natolik populární, že byl podle ní napsán i scénář a byla zfilmována. My jsme tuto skvělou komedii přesunuli do současnosti,“ doplnil Španihel, který je autorem scény.

Režie a úprav textu se ujala Ilona Zámečníková, hudbu složil Petr Borovička starší a kostýmy připravovala Alena Kantorová.

Premiéru hry Jen žádnou paniku aneb Jak vykrást banku v podání herců divadla DiGoknu uvidí lidé v rožnovském Společenském domě ve čtvrtek v sedm hodin večer.