Návštěvníci budou mít možnost nechat si například zdarma změřit tlak nebo si zacvičit aerobic. „Na cvičení bude vyhrazen velký sál. Předcvičovat přijede profesionální instruktor Charles Burton,“ prozradila organizátorka Kateřina Trochtová ze vsetínské Společnosti pro komunitní práci.

V malém sále budou pracovníci místní pobočky Státního zdravotního ústavu například měřit lidem krevní tlak, množství tuku v těle, cholesterol a cukr v krvi nebo hustotu kostí.

„Protože všechny tyto činnosti vždy zajímají spíše ženy, připravili jsme na letošní rok také něco pro muže,“ poznamenala Trochtová. S tím, že na prostranství před domem kultury se bude konat silácký trojboj. „Zahrnuje takzvaný benčpres, dále přenášení barelů na čas a koulení pneumatikou,“ přiblížila organizátorka. Do Vsetína míří také mistr Evropy v benčpresu Jiří Kati, který divákům předvede, jak zvedá činku vážící 220 kilogramů.

Při příležitosti dne zdraví je připraven program také do Panské zahrady. V deset hodin zde odstartuje Valachia run, kterého se mohou zúčastnit běžci z řad široké veřejnosti. „Na jednu hodinu odpoledne je ještě pro seniory připravena vycházka do okolí Vsetína s odborným vedením,“ doplnila Trochtová.

Na organizaci dne zdraví a pohybu se kromě SPKP podílí také město Vsetín, Všeobecná zdravotní pojišťovna a Státní zdravotní ústav.