„Všechny nehody byly lehčího rázu. Většinou je způsobilo nedodržení bezpečné vzdálenosti mezi auty,“ uvedl asistent policejního ředitele ve Vsetíně Ivo Zgarba.

Podle něj se ale, až na jedno lehčí zranění, obešly všechny nehody bez újmy na zdraví. „Odpoledne už byly všechny hlavní silnice v regionu sjízdné a doprava nebyla nikde omezena,“ dodal Zgarba.

Problémy se sněhem tak měli zejména řidiči, kteří byli nuceni vyjet na silnice brzy ráno. „Cesty nebyly ještě moc posypané, ale chápu, že silničáři nemůžou stihnout všechno hned,“ uvedl například Jan Štěpánek ze Vsetína.

„Kdo ale včas přezul na zimní gumy, toho nemohl sníh překvapit,“ dodal s úsměvem. Sněhová nadílka naplno zaměstnala silničáře. „Na podchlazených silnicích se sníh velmi rychle uchytil. Proto jsme po celé dopoledne měli v terénu všech jedenáct sypačů,“ informoval ředitel Správy a údržby silnic Valašsko Jaromír Kořistka.

Na některých zůstaly zbytky sněhové kaše. Jiná situace byla ve vyšších polohách a na silnicích nižších tříd, kde se chemický posyp nepoužívá. „Na cestách zůstal uklouzaný sníh, na který jsme použili posypovou drť,“ doplnil Kořistka.