„Dost to ráno klouzalo, silnice byly sice protáhlé ale protože pořád sněžilo, tvořila se na nich rozježděná kaše,“ vylíčil Jan Kozubík, který jel z Horní Bečvy do Vsetína.

Ve Študlově se ráno převrátil na střechu autobus. „Řidič byl ve voze sám, na uježděné vrstvě sněhu dostal smyk a skončil v příkopu,“ přiblížila vsetínská policejní mluvčí Lenka Javorková. Nehoda se obešla bez zranění.

„Nejhorší včera bylo, že kvůli hustému sněžení ani nebylo vidět, kudy vede cesta. Kdo to tady nezná, tomu se muselo špatně jet,“ popsal starosta Študlova Tomáš Kocourek.

Silničáři měli celý den v terénu veškerou techniku. Pět set kilometrů cest uklízelo patnáct traktorů s radlicemi a patnáct sypačů. „Na cestách, které jsme ošetřili chemicky, zůstávala přes den tenká vrstva kaše, která klouzala,“ vylíčil jednatel Správy údržby silnic Valašska Jaromír Kořistka.

Cesty druhé třídy byly ošetřeny inertním materiálem. Také na nich se postupem dne vytvořila uježděná vrstva sněhu, která ale byla při zvýšené opatrnosti sjízdná.

Cesty v Rožnově, na Bumbálce, na Soláni, i na Pustevnách zasypala od víkendu až padesáticenti­metrová vrstva sněhu. „Plužíme a sypeme tam permanentně, žádnou silnici jsme nemuseli uzavřít. Se zvýšenou opatrností se dalo projet všude,“ řekl Kořistka.