Příznivci zimních sportů mohou navštívit například lyžařský areál Rališka na Horní Bečvě. „Tento týden drobně sněžilo, takže nám přibyl další přírodní sníh. Jeho množství na trati se pohybuje od třiceti do devadesáti centimetrů," uvedl provozovatel Josef Vaníček.

Každý den tady nabízejí večerní lyžování. „Pro dopravu na sjezdovku máme k dispozici sedačkovou lanovku," řekl dále Vaníček. Dodal, že příjezdová cesta k areálu je bez problémů sjízdná a pravidelně udržovaná.

Ideální podmínky hlásí také provozovatelé lyžařské areálu Búřov ve Valašské Bystřici. „Vleky jsou bez front a na tratích máme šedesát centimetrů sněhu. Denní otevírací dobu jsme vrátili zpět na devět hodin ráno," informoval provozovatel areálu Emil Korduliak.

Zalyžovat si mohou milovníci zimních sportů i ve skiareálu U Sachovy studánky. K vyzkoušení tady mají v provozu tři tratě. „Přírodního sněhu máme do pětatřiceti centimetrů. Spolu s technickým dosahuje na trati výšky až sto centimetrů," nastínil situaci provozovatel areálu Antonín Tovaryš.

Sedmdesát centimetrů sněhu je na trati ve skiareálu Machůzky s nejdelším vlekem a sjezdovkou ve Zlínském kraji. „Otevřenu máme zatím jen jednu sjezdovku, druhou plánujeme zprovoznit v únoru," láká provozovatel Pavel Šulák.

První únorový víkend tady navíc pro vozíčkáře pořádají den na monoski zdarma.

Nedávno byl zprovozněný také lyžařský vlek ve Zděchově. „Provoz spouštíme o víkendu. V týdnu zapínáme vlek na objednávku pro minimálně deset lidí," upozornil vlekař Oldřich Novotný.

Běžkaři tady navíc mohou využít upravenou běžeckou stopu Zděchov – Pulčín.