Valašsko

Silnice na Vsetínsku jsou sjízdné se zvýšenou opatrností. V regionu začalo hustě sněžit a na silnicích druhé a třetí třídy je ujetá vrstva sněhu, která je krytá posypem. Situaci komplikuje silný severozápadní vítr.Silnice první třídy jsou mokré a na některých místech mohou namrzat. Silničáři upozorňují na sníženou dohlednost.

Nárazové sněhové přeháňky a místy silné a vydatné sněžení stejně jako silný vítr by se měly uklidnit ve večerních hodinách.

Slovácko

Kvůli silným poryvům větru, sněhovým přeháňkám a tvorbě jazyků, musejí dnes až do dvaadvacáté hodiny lidé, kteří usednou za volant, počítat s dopravními komplikacemi na mnoha místech Slovácka. „Řidiči by měli být ostražití zhruba na desítce úseků Uherskohradišťska a Uherskobrodska," upozornil ředitel Správy a údržby silnic Slovácka Rostislav Buchtík s tím, že se na silnicích vytvářejí vlivem silného větru a přeháněk sněhové jazyky. Navíc je tam nutné počítat se zhoršenou viditelností.

Sněhem z polí vítr silně zafukuje komunikace mezi Polešovicemi a Nedakonicemi, Vážany a Tučapy, Kunovicemi a Hlukem, Uherským Ostrohem a Hlukem. „Od dispečera ze střediska Uherský Brod jsem dostal zprávu, že tam je na několik úsecích hotové peklo," informoval Rostislav Buchtík. Se ztíženými podmínkami na silnicích kvůli větru a sněhovým jazykům tak musejí počítat ti, kteří projíždějí mezi Pašovicemi a Částkovem, Nivnicí, Dolním Němčí a Hlukem. Silný vítr zaměstnává také silničáře na vozovkách mezi Uherským Brodem, Vlčnovem a Hlukem. Sněhové jazyky se tvoří také na silnici nad Korytnou až po Studený vrch. „Aby tyto vozovky byly sjízdné, ošetřují je traktory a zajíždějí tam také sypače," poznamenal Rostislav Buchtík. Nárazový vítr podle jeho slov však může dělat problémy rovněž na jiných místech regionu, zejména pak na otevřených úsecích.