Přes noc přitom přibyly další centimetry sněhu, rozbředlý sníh tak pokrývá i vozovky v ostatních regionech Zlínského kraje. Vyplývá to z informací Ředitelství silnic a dálnic ČR.

Silnice ve Zlínském kraji jsou sjízdné, ale jen se zvýšenou opatrností. Noční sněžení přidělalo starosti především nákladním automobilům, které měly problémy v kopcích. Kolem 5:00 byl například kvůli hustému sněžení a sněhovým jazykům pro nákladní auta nesjízdný tříkilometrový úsek mezi obcemi Komňa a Starý Hrozenkov na Uherskohradišťsku.

V kraji je zataženo, sněží nebo se objevovují sněhové přeháňky. Viditelnost je tak vlivem srážek snížená. Teplota se ráno v regionu pohybovala od minus tří do minus jednoho stupně Celsia.

Slovácko

Dopravu v Bílých Karpatech brzdily uvízlé kamiony

Série hustých sněhových přeháněk, vyskytujících se nad Slováckem od nedělního večera, komplikuje dopravu v regionu už třetí den. Nepřetržitý výjezd techniky silničářů svědčí o tom, nakolik je situace na vozovkách napjatá.

„Zatímco v pondělí nad ránem měly naše traktory a posypové vozy nejvíc práce ve Chřibech, v úterý ráno se komplikace přesunuly na vozovky v Bílých Karpatech do oblasti kolem Rasové, a to jak ve směru na Starý Hrozenkov, tak i na Komňu.

Tam blokovaly provoz kamiony, které mají problém na sněhovém podkladu zdolat stoupání či klesání," popsal situaci ředitel Správy a údržby silnic Slovácka Rostislav Buchtík. Během posledních 24 hodin podle něj napadlo v horských oblastech regionu kolem 15 centimetrů sněhu.

„Teď je situace sice stabilizovaná, silnice první třídy jsou holé a ty ostatní s vrstvou uježděného sněhu, kryté posypem. Přívalové sněžení nás však nutí mít všechna vozidla v terénu," doplňuje Buchtík.

Ten řidičům nedoporučuje vyjíždět na komunikace označené, jako neudržované. „Na jedné takové mezi Bojkovicemi a Rudimovem mnoho hodin visel kamion. Pomohly mu až traktory. Napřed tam ale musel přijet náš posypový vůz. Pod vrstvou sněhu byl totiž led. Bez posypu by mu ani traktory nepomohly," uvedl Buchtík.

Související Tři auta a traktor sklouzly po ledu k sobě do příkopu

Valašsko

Uklouzla a spadla pod autobus

Dopravu na Valašsku od rána komplikoval sníh. Silnice pokrývala až deseticentimetrová vrstva, místy museli řidiči počítat s vyjetými kolejemi.

„Silnice jsou sjízdné, ale jen se zvýšenou opatrností. Největší problémy mají nákladní automobily," řekl mluvčí krajských silničářů Vojtěch Cekota.

Policisté museli kvůli sněhu řešit řadu dopravních nehod. Například po šesté hodině ráno uklouzl ve Valašském Meziříčí cyklista a spadl pod osobní auto. Nehoda se obešla bez zranění.

Před sedmou hodinou ráno srazil řidič v Jablůnce u Jednoty chodkyni, která utrpěla lehká zranění. O deset minut později se na stejném místě střetlo osobní auto s kamionem.

„Ve Francově Lhotě spadla v jedenáct hodin dopoledne žena pod autobus, když jí na zastávce uklouzla noha. Chodkyni záchranáři převezli do zlínské nemocnice, kde jí lékaři ihned operovali," vysvětlila vsetínská policejní mluvčí Lenka Javorková.

V Lužné sjel řidič do příkopu, nehoda si nevyžádala zranění, policisté ale museli hodinu řídit provoz.

Kroměřížsko

Na silnicích na Kroměřížsku se tvoří vyjeté koleje

Na cestách na Kroměřížsku přibyl přes noc další sníh. Teploty se nyní pohybují kolem mínus dvou stupňů Celsia, sníh mírně povoluje a znepříjemňuje dopravu. Na některých cestách se tvoří vyjeté koleje. Pracovníci Správy a údržby silnic Kroměřížska pracují na údržbě vozovek. Vyjeté mají v terénu všechny vozy.

„Nemáme hlášeny žádné nehody ani komplikace. Sněží, takže je nutná opatrnost řidičů. Snažíme se dělat všechno pro to, aby byly cesty v nejlepším stavu. Přestává sněžit, takže během dopoledne budou všechny vozovky ošetřeny," řekl dispečer ze SÚS Kroměřížska.

Související U Plešovce došlo ke střetu vozů, na místě jsou dva zranění

ČTK, zpravodajové Deníku