Návštěvnost se podle vlekařů vyrovnala náporu, který střediska zažívala v letošní sezoně snad jen o Vánocích. Ideálních podmínek si užívali lyžaři například ve ski areálu U Sachovy studánky v Horní Bečvě.

„Už jsem začínala být trochu nervózní, že opravdová zima letos ani nebude. Sníh sice byl, ale počasí vůbec na lyže nelákalo. Dneska je to super,“ pochvalovala si v sobotu v Horní Bečvě Tereza Příleská. Kdo zrovna nelyžoval, posedával na lavičkách a nastavoval tvář hřejivým paprskům. „Oplatilo se dnes přijet. Je krásně. Lidí je sice dost, ale ještě o sebe nezakopáváme,“ liboval si Peter Špico, který dorazil ze Slovenska. Více než jeden tisíc lyžařů, běžkařů a turistů dorazil v sobotu do zimního areálu na Pustevnách.

„Krásné počasí se jednoznačně projevilo. Snad kromě svátků taková návštěva ještě nebyla,“ zhodnotil vedoucí zdejšího areálu Skialpin Karel Šrubař. Podle jeho slov je však návštěvnost v letošní sezoně přesto slabší než v minulých letech. Ani jeden výjimečný víkend to nezachrání.

„Je to částečně tím, že Pustevny jsou hůře dostupné. A také vzniká stále více středisek,“ zamyslel se Šrubař. Spokojení mohli být o víkendu vlekaři v Karolince. „Bylo tu lyžařů jako o Vánocích, vysoko nad průměrem,“ potvrdil Marek Cimala ze Skiregionu Soláň, pod který areál v Karolince spadá. V dalším středisku Soláň-sedlo počet návštěvníků dosahoval průměru jiných víkendů. „Problém jsme měli v areálu Soláň – vrchol, kde se v sobotu dopoledne pokazil vlek a hodinu a půl stál. Byla to naše chyba, už jsme na stránkách zveřejnili omluvu,“ netajil se Cimala. Z celkového pohledu se ale podle něj víkend vydařil.

„Svítilo sluníčko, počasí bylo nádherné. Sjezdovky byly zmrzlé, ale na slunci se teploty blížily k nule,“ líčil Cimala. Podobně ideální podmínky se podle něj vyskytnou možná dvakrát až třikrát za celou sezonu.