Narodila se ve stejný den jako budoucí panovník – potomek britského královského páru Kate a Williama a nejsledovanější novorozenec současnosti. Ať vás všechny čeká spokojená budoucnost.

Valaši v Británii slaví následníka trůnu s celou Anglií

Valašsko, Anglie - Narození následníka britského trůnu oslavují nejenom obyvatelé britských ostrovů. Radostnou atmosféru vnímají také Valaši, kteří ve Velké Británii žijí nebo tam studují.

Anglie byla poslední týdny podle devětadvacetiletého Vsetíňana Vlastimila Loukoty, který nyní žije v Sheffieldu, plná napjatého očekávání. „Následovníka řádně oslavuje celá země. Všude se prodávají suvenýry. Osobně si myslím, že zachování královské rodiny je pro Spojené království přínosem. Miminku přeji do života hlavně zdraví a pohodu," vzkazuje z Anglie Vlastimil Loukota.

Londýn žije oslavami

Pětadvacetiletá Marie Pečivová ze Slušovic se před několika dny vrátila přímo z Londýna, kde téměř rok pracovala . „O miminku se psalo v novinách každý druhý den, ale nejvíc si tuto událost užívají obchody se suvenýry a podobné věci. Londýn žije oslavami. Královskou rodinu vážně všichni uznávají a váží si jí. Novináři se perou o první fotky, protože to je to, na co všichni čekají. Přijde mi to ale trochu šílené," popisuje atmosféru města na Temži rodačka ze Slušovic. „Miminku bych přála, aby mohlo vyrůstat co nejvíce stranou veškerého ruchu a mít šťastné dětství někde na venkově se svými rodiči," popřála následníku trůnu Marie Pečivová. Samotní Britové jsou na svou královskou rodinu patřičně hrdí. Šedesátiletý Anthony Howarth, který pravidelně přijíždí na Valašsko za svými přáteli, se svěřuje, že pro celou Anglii je to velká událost.

Voda na mlýn republikánů

„Je to obrovská oslava. Když se děje něco královského, je to vždy hlavní světová záležitost. Kate s Williamem jsou navíc velice populární," vysvětluje Howarth.

Upozorňuje ale zároveň, že narození následníka trůnu bude též voda na mlýn tamním republikánům.

„Bude to další příležitost zkritizovat, co se děje s penězi daňových poplatníků," poodhaluje rub přírůstku do královské rodiny.

„Miminku přeji hlavně zdraví a aby se úspěšně vypořádalo s veřejným tlakem na královskou rodinu," přeje si Anthony Howarth.

autor: Vendula Životská