Slavit se začalo už v pátek, kdy se v místní škole uskutečnila mimo jiné výstava o historii školy a obce. Hlavní část veselice byla připravená na sobotu. „Zahájili jsme slavnostním zasedáním zastupitelstva, na které jsme pozvali také spolky v dědině. Zúčastnili se ho také zástupci partnerské obce Jasenica ze Slovenska a zástupci Hovězí, vesnice, od které jsme se před sedmdesáti lety oddělili,“ přiblížil začátek oslav připomínkou o vzniku obce starosta Huslenek Oldřich Surala.

Potom se v programu střídali jednotliví vystupující, včetně pěveckého sboru místní školy, slovenského folklorního souboru Dúbrava, zahrála Docela kapela i domácí Stram. Na své si přišli i milovníci divadla a přítomné pobavil svým výkonem Železný Zekon.

„Dětem jsme na začátku předali do užívání nové dětské hřiště. Zekon dělal legraci a měl parádní vystoupení pro dospělé. Na své si přišli také sportovci, protože součástí byl fotbalový turnaj mezi domácími, borci z Hovězí a fotbalisty z partnerské obce Jasenica. Ti nakonec zvítězili,“ popsal Surala.

Místní fotbalisté tak zároveň při narozeninách vesnice Huslenky oslavili 65 let od založení oddílu.