Šampionátu se zúčastnil také čerství mistr Evropy Petr Blažek. „Pojedu na jistotu i naplno,“ prohlásil Petr Blažek rozverně. Co si předsevzal, také splnil. Asuverénně zvítězil. „Příští rok se pokusím obě prvenství obhájit,“ řekl.

Dvacetiletý jezdec kočírující Peugeot 106 Maxi kraloval průběžnému pořadí domácího šampionátu už před dvoudenním závěrečným měřením sil ve Valašském Meziříčí. Ze druhého místa na něj dotíral úřadující šampion Antonín Červenka s Peugeotem 205 GTI. Jeho sobotní havárie ale rozhodla, že domácí titul neobhájí…

„Po změně venkovní teploty jsem podcenil sníženou přilnavost pneumatik,“ komentoval zkušený matador osudný moment z poslední, třetí jízdy. V závěrečné pasáži najel na travnatý okraj a cílovou pásku protnul ve smyku. Následoval náraz do auta časoměřičů, při kterém poškodil karoserii svého peugeotu natolik, že se stal nepojízdným.

Navzdory havárii skončil Antonín Červenka v sobotním závodu třetí, necelou vteřinu za Martinem Ušelou, s nímž se střídal za volantem téhož vozu. Do dnešního slalomu, který se jel v opačném směru ze Lhotky nad Bečvou do Valašského Meziříčí, už ani jeden z nich nenastoupil.

„Titul je ve správných rukou,“ uznal sportovně Antonín Červenka. Čest jejich rodiny nakonec hájila osmnáctiletá neteř Lucie za volantem Peugeotu 106 Xsi. Přestože uzavírala první desítku, byla spokojena. „Proti loňsku mám lepší vůz a více naježděno,“ pochvalovala si jediná dívka v čistě mužském startovním poli.

Poslední letošní mistrovské závody v automobilovém slalomu se odehrály na zhruba 2 kilometry dlouhé trati, na které bylo rozmístěno přes 60 párů kuželů. Po oba dny se jich zúčastnilo okolo 20 jezdců. Hladký průběh soutěže nenarušilo ani několik drobných karambolů, které se naštěstí obešly bez zranění.