V pondělí 6. října dívkám za skvělou reprezentaci Vsetína poděkovali členové vedení města v čele se starostou Jiřím Čunkem.

Mladé sportovkyně na setkání na radnici doprovodili rodiče a také trenér Ján Gabko, který přinesl ukázat něco málo z výbavy z výbavy biatlonistů – vzduchovku, malorážku a speciální kolečkové lyže, na kterých sportovci trénují a soutěží během letní sezony.

„Velmi mě úspěchy našich mladých a nadějných sportovkyň těší. Děkuji jim za skvělou reprezentaci města. Na jejich úspěších nesou velký podíl také jejich rodiče a trenéři, kterým bych chtěl také poděkovat. Zejména za trpělivost a oddanost dětem a biatlonovému sportu,“ uvedl starosta Jiří Čunek.

Ilustrační foto
Trenéři a sportovní osobnosti budou učit děti ve vsetínských školách i letos

Tereza Rielová získala na Olympiádě dětí a mládeže dvě medaile. Byla členkou bronzového týmu Zlínského kraje ve štafetě na 3x2 kilometry volně. V závodě s hromadným startem na 5 km volně pak vybojovala zlatou medaili a stala se tak vůbec nejúspěšnější členkou výpravy Zlínského kraje.

V běžecké stopě se úspěšně prezentovala také Anna Švagerová. Závod na 3 km klasicky dokončila jako čtrnáctá a závod na 3 km volně jako jedenáctá.

Olympiáda dětí a mládeže je republiková soutěž krajských výprav, která se koná každoročně od roku 2003 a je určena mladým sportovcům ve věku od dvanácti do šestnácti let, tedy v kategoriích mladších a starších žáků a žákyň. Zlínský kraj letos vypravil na zimní hry výpravu čítající 106 členů, z toho 76 sportovců. Město Vsetín mělo díky svým sportovcům zastoupení v celkem šesti disciplínách.