V pulčínském informačním centru a v přilehlé zahradě vystoupí jihomoravský Monopol, Vsetín bude mít letos zastoupení v podobě hudebního barda Jiřího Dareby Václavíka, který sebou přivede hosty a zakončí tím pomyslnou šňůru křtů svého autorského CD Až vyleťá muchy.

Z Ostravy přijede folková kapela Lesanten, dále zahraje zlínský Podjezd, slovenští Divozelení, Valašsko bude zastupovat duo Pavel Tabásek a Martin Mikl. Jako už tradičně každý rok si ze Slovenska najde na Amfolkfest cestu také skupina Jasoň.

„Letošním pomyslným vrcholem festivalu bude písničkářka a skvělá harmonikářka Saša Niklíčková a po ní celt-folk-rock kapela Isara z mladoboleslavska.

Ilustrační foto.
Vsetín zakázal brát vodu z místních toků. Důvodem je dlouhotrvající sucho

„Pro návštěvníky jsme i letos připravili oblíbenou součást festivalu – večerní country bál. Jako v předchozích letech jej i letos doprovodí kapela Country bazar z Českého Těšína,“ doplnila hlavní pořadatelka festivalu Eva Endy Rohlenová.

První tóny se Pulčínem rozlehnou s úderem sobotního poledne. Pořadatelé však upozorňují, že návštěvníci mohou na festival dorazit už v pátek v podvečer, kdy od 18 hodin začíná tradiční jam session v areálu informačního centra.

Je nesporné, že výběr kapel hraje klíčovou roli u každého festivalu. Jedinečnost Amfoklfestu se však podle Evy Rohlenové pojí také s nádhernou krajinou Pulčínských skal a přátelskou až rodinou atmosférou. Vedle poslechu dobré muziky slouží festival také jako místo pro každoroční setkání stálých návštěvníků, pořadatelů a přátel.

Dny řemesel a setkání kovářů ve Valašském muzeu v přírodě v Rožnově pod Radhoštěm.
Vyhrazeno pro šikovné ruce. Rožnovský skanzen obsadí mistři starých řemesel

„Hudba, přátelská atmosféra, vůně kávy z bufetu či masa z udírny, dobré víno a pivo, léto a vše ostatní, co k festivalu patří, čeká na Amfolkfestu. Sbalte stan, děti, čtyřnohé miláčky a přijeďte poslední červencovou sobotu. Nebo nejlépe už v pátek odpoledne, zasvěcení vědí, že večer před festivalem stojí za to,“ usmívá se pořadatelka.

Jednotné festivalové vstupné činí 200 korun. Pro děti bude připravený program, který zajistí Rodinné a mateřské centrum Sluníčko. Stanování je opět možné na tábořišti u skal, v areálu restaurace Stodola nebo blíže k centru dění na louce u restaurace U Williho. V blízkosti této restaurace je zajištěno i placené parkování pro festivalové návštěvníky.

„Tento rok jsou nám příznivě nakloněny i autobusové spoje, doporučujeme proto návštěvníkům nechat auto doma a využít autobus z Valašských Klobouk nebo Horní Lidče,“ radí Eva Rohlenová.