Menší ze školních hřišť o rozměrech 39 x 9,6 metru bylo v minulosti opatřeno povrchem z litého asfaltu. Dnes je však povrch poškozený do té míry, že sportoviště je takřka nepoužitelné. Projekt na jeho opravu byl hotový už vloni. „Z důvodu úsporných opatření kvůli pandemii koronaviru jsme samotnou realizaci odložili až na letošní rok,“ uvedl Tomáš Pifka, místostarosta Vsetína zodpovědný za školství.

O zakázku se ve výběrovém řízení ucházelo sedm firem. „Tou nejúspěšnější nakonec byla místní společnost Martin Urban – Zemní práce s nabídkovou cenou 2,265 milionu korun včetně DPH,“ doplnil starosta Vsetína Jiří Růžička.

Pracovníci firmy odstraní stávající asfaltový povrchu, zajistí nezbytné zemní práce včetně odvodnění a postaví opěrnou zídku, která umožní rozšíření plochy hřiště na 39 x 11 metrů. Nový povrch hřiště bude z tartanu položeného na pružné podložce, který splňuje požadavky na moderní venkovní sportoviště.

„Na ploše, kterou obepne čtyři metry vysoké síťové oplocení se vstupní brankou, bude možné hrát současně na dvou hřištích badminton nebo na jednom volejbal,“ doplnil Pifka.

Veškeré stavební práce jsou naplánované na dva letní prázdninové měsíce, aby děti mohly hřiště hned od září využívat.