Soutěžící opět odpovídali prostřednictvím speciálního banneru umístěného na úvodní straně zlínského městského webu www.zlin.eu na tři otázky. Správné odpovědi byly ukryté v článcích, které byly na webu už dříve publikovány.

Dorazilo 16 správných odpovědí. Hned čtyři poslali školáci z Vidče, konkrétně 6., 7., 8. a 9. třída.

„Jsme součástí kraje, proto se zajímáme i o dění ve Zlíně. Možnost setkání s panem primátorem nás zaujala, pro děti by to byl výjimečný zážitek a také vklad do občanské nauky. Proto jsme vyhledali správné odpovědi a doufali, že budeme vylosováni," svěřila se pedagožka Základní školy ve Vidči Eva Mandulová.

Z Vidče přijede do Zlína po třech dětech z každé zúčastněné třídy a také učitelský doprovod. Program zahájí návštěvou radnice, poté je čeká hned několik akcí v rámci filmového festivalu.

„Nejprve jim představíme náš úřad, školáci budou mít určitě řadu zajímavých dotazů. Z radnice se pak vydáme na filmový festival, který pro ně bude určitě velkým zážitkem," řekl primátor Miroslav Adámek.

Velmi ho potěšilo, že se o dění v krajském městě zajímají i děti ze Vsetínska. „Rozhodně jsem to nečekal. A s jejich pozváním jsem ani minutu neváhal."

Od soutěže zlínský primátor očekává, další otevření radnice vůči veřejnosti a zlepšení informovanosti o činnosti města prostřednictvím webu.