Někteří rodiče mají obavy z toho, jestli se jejich děti vůbec do školy dostanou. Fámy a obavy šířící se městem jsou podle meziříčské radnice i vedení školy zbytečné. Reakce rodičů žáků na frézování vozovky a bagrování v sousedství základní školy jsou různé, někteří z nich neskrývají své obavy.
„Budu muset chodit s děckem každý den za ruku, aby se něco nestalo. Moc dobře si to teda nenaplánovali,“ rozhořčila se maminka jednoho z prvňáčků, která si nepřála uvést své jméno.

Do školních lavic tak ale přes obavy rodičů zasednou žáci obou sousedících základních škol na Křižné stejně jako jinde, už v pondělí. „V nadcházejících dnech se bude pracovat právě především v jejich okolí. Žádáme proto rodiče, aby pozorně sledovali dopravní značení, nebo se průjezdu Křižnou ulicí po dobu stavby raději vyhnuli,“ upozornil Václav Chajdrna, vedoucí odboru komunálních služeb městského úřadu.

Zahájení nadcházejícího školního roku tak v Základní škole Křižná nebude v tomto roku jiné, než v minulých letech. „Žádná mimořádná opatření nechystáme, na příchod žáků bude dohlížet jako každým rokem školník. Navíc nám vyšla vstříc městská policie, která k nám bude posílat před začátkem vyučování každý den minimálně jednoho strážníka,“ uvedl včera ředitel školy Tomáš Najman.

Úpravy, které v současné době probíhají, mají znamenat nejen nový povrch vozovky, ale i další úpravy navíc. „V plánu je také vybudování takzvaného zálivu pro osobní vozidla a autobusy. Dojde tak ke zvýšení bezpečnosti dětí i dospělých,“ vysvětlil ředitel školy. Práce v hodnotě dva a půl milionu korun v plné míře uhradí město. „Zakázku svěřilo místní firmě Swietelsky stavební. Práce mají být hotovy do konce září,“ uvedl mluvčí radnice Josef Beneš.