Někdy mezi léty 1925 až 1930 se původně přízemní budova dočkala nadstavby.

Bývá pravidlem, že obce si své školy hýčkají a není tomu jinak ani v Leskovci. Ve zdejší malotřídce vloni za bezmála dva miliony korun rekonstruovali školní kuchyni a elektroinstalaci.

„Jde o starou budovu, která péči potřebuje. Něco zde děláme prakticky každý rok, budovu rekonstruujeme a průběžně vylepšujeme,“ říká starostka Leskovce Jana Šťastná. Pro letošní rok je naplánovaná výměna podlah, na další roku už se chystá projekt na výměnu a opravy střechy.

Vedení obce se začíná zaobírat také myšlenkou na navýšení kapacity školy. V současné době se zde učí 48 dětí, čímž jsou aktuální možnosti naplněné.

„Naše škola má dobré jméno. Vedle místních dětí k nám dojíždějí i školáci ze sousední Valašské Polanky či Seninky,“ těší starostku Leskovce.

S dojížděním dětí do školy však souvisí také jejich bezpečnost. Budova je v těsné blízkosti hlavní silnice, provoz je zde velmi silný a chodník jen na protilehlé straně cesty. Zastávka autobusu se nachází zhruba dvě stě metrů od školy poblíž obecního úřadu a bohužel ji nelze přesunout blíž.

„Proto chceme letos alespoň udělat přechod pro chodce u zastávky u obecního úřadu a část nového chodníku, aby přecházení bylo bezpečnější. Zatím pomáháme tím, že u školního autobusu ráno čeká zaměstnanec obce a děti převede na druhou stranu silnice. U školy totéž zajišťuje zaměstnanec školy. Hlídáme alespoň touto formou,“ popisuje Jana Šťastná.