Po úspěšném složení závěrečného testu a praktické zkoušky obdrží průkaz cyklisty. „Určitě tak dopomůžeme ke snížení dopravních nehod, na kterých nesou vinu nezkušení cyklisté,“ sdělil pracovník BESIPU Radim Česnek.

Na základě dopravní výchovy pak státní policie spolu směstským úřadem organizuje již šestým rokem soutěž pro vsetínské základky, které mají zájem prozkoušet znalosti a dovednosti svých svěřenců. Soutěž se zpravidla koná na dopravním hřišti u Základní školy Trávníky.Včera mezi sebou soutěžili žáci páté třídy Základní školy Trávníky. Každý účastník nejprve obdrží startovní číslo a nasadí si ochrannou přilbu.

„Soutěž tvoří tři disciplíny: jízda zručnosti – překážková dráha, jízda podle pravidel, kde si žáci mohou vyzkoušet znalost dopravních značek vpraxi a teoretický písemný test,“ sdělila policejní mluvčí Lenka Javorková. Celá soutěž probíhá pod dohledem policejních strážníků. Muži zákona nejprve prozkouší mladé cyklisty ze znalosti dopravních značek a poté pečlivě zapisují trestné body, které žáci obdrží za nedodržení některého zpravidel.

„Na vítěze čekají hodnotné ceny jako pumpičky, rukavice, blikající světla a jiné doplňky potřebné pro bezpečnou jízdu na kole,“ dodala Javorková. Včerejší soutěží nakonec vyšel vítězně Tomáš Březík, který obdržel pouze jeden trestný bod. Velkou radost zhodnotných cen měl ale nejen vítěz, ale také dalších šest nejúspěšnějších cyklistů. „Na kole super, ale vtestu jsem měl tři chyby,“ prozradil Tomáš Křenek, který se umístil na krásném třetím místě.