„Zábavná a přitom přirozená metoda založená na principu, kterým se děti učí svému přirozenému jazyku, mě nejdříve zaujala. Po zjištění, že to skutečně funguje, jsem o jiné práci neuvažovala,“ popisuje své začátky mladá podnikatelka, která na Slovácku pořádá kurzy angličtiny podle metodiky Helen Doron pod názvem Early English.

Při studiích na grafické škole v Praze vnímala cizí jazyk pouze jako nevyhnutelný dorozumívací prostředek. Po ukončení studií se jí stal nepostradatelným společníkem na cestách, až se rozhodla své jazykové znalosti prohloubit na vysoké škole. „Co pro mě angličtina znamená, jsem pochopila až v zahraničí. Při dlouhodobých pobytech v Kanadě, Izraeli a Jižní Africe bych s absencí cizího jazyka nedokázala přežít,“ potvrzuje rodačka Dagmar ze Strání.

Zkušenosti z období, kdy pracovala jako letuška v Praze a krátce i v Kunovicích, zúročila ve svých výukových centrech v Uherském Hradišti, Uherském Brodě, ve Strání a Veselí nad Moravou. „Kurzy jsou určeny pro děti od tří měsíců do čtrnácti let. Přestože se to zdá být neuvěřitelné, angličtina je i pro tak malá miminka. Nelze si však představit kurz angličtiny tak, jak jej známe. Zde se jedná o stimulaci. Děti si procvičují motoriku, koordinaci, učí se vnímat své okolí, hudbu, své vlastní tělo,“ vypráví.

To vše za pomoci zábavných programů a kvalitních vzdělávacích materiálů. „Neposednost a hravost dětí na koberci mezi polštáři jsou naprostou samozřejmostí,“ vysvětluje Halodová, která netradiční výuku používá i u svého čtyřletého syna Martínka.

Malým ratolestem se podle ní anglický jazyk postupně stane přirozenou součástí života. Program je navíc sestaven tak, aby dítě hravě ovládalo angličtinu s přízvukem, gramatikou a slovní zásobou, jako by to byl jeho mateřský jazyk. Lektorka spolu s učitelkami musí být vybavena nejen znalostmi jedinečné metodiky, ale také dětské psychologie.

Podle podnikatelky jde ruku v ruce i osobní pozitivní přístup, obrovská chuť do života a nepřeberná fantazie.