Poté, co v závěru týdne teploty klesly pod bod mrazu a přišla i první sněhová nadílka, se dnes rozjela sněžná děla na sjezdovkách Razula a Horal. V případě příznivého počasí areál přivítá první lyžaře před Vánocemi, sdělil dnes ČTK šéf areálu Leo Bača.

Ski areál Razula vstoupí do zimní sezony s takřka nezměněnými cenami bodových i časových skipasů a novinkou – lyžařské školky u sjezdovky Razula. Dosud byla školka jen na mírnější a kratší sjezdovce Horal, která je vhodná pro děti, méně zdatné lyžaře nebo začínající snowboardisty. „Tímto vycházíme vstříc rodičům, kteří si sami chtějí zalyžovat a přitom mít děti na dohled. Školka bude zřízena ve spodní části svahu,“ dodal Bača.

Novinkou je také bonus pro ty, kteří si koupí půldenní, celodenní či ještě déle platící permanentku. „Při koupi skipasu s výjimkou bodového je v ceně vstup zdarma na hodinu do nových termálních bazénů se slanou vodou ve Wellness Horal, které nyní dokončujeme a otevřeme na přelomu roku. Běžně jinak bude stát vstup 190 korun na dvě hodiny,“ doplnil Michal Vala z turistického resortu Valachy, pod nějž areál patří.

Ski areál Razula je zatím jediný ve Zlínském kraji, který v zimě provozuje snowtubing. Na sjezdovce Horal nebude chybět ani letos. Dráha však bude připravena až v průběhu zimy. Pro její vybudování je zapotřebí větší množství sněhu. Stejně tak bude na sjezdovce Horal jako každý rok i snowpark GoGEN. Parkování u sjezdovek bude opět zdarma.

Lyžaři, kteří se od ledna do dubna ubytují v hotelích Lanterna, Horal a Galik, mohou využít bonusu v podobě permanentky, kterou využijí nejen ve Skiareálu Razula, ale i ve Ski areálu Kohútka a Ski regionu Bílá-Mezivodí. Permanentka je zahrnuta v ceně vícedenního pobytu.

Ski areál Razula se nachází ve Velkých Karlovicích v údolí Léskové a tvoří ho sjezdovky Razula, Horal, Lanterna a Galik, z nichž první dvě jsou uměle zasněžované a osvětlené. Nejdelší, červená sjezdovka Razula měří kilometr a má převýšení 210 metrů.