Radnice ve Valašském Meziříčí plánuje výstavbu nového skateparku. „Zastupitelé na svém posledním zasedání rozhodli, že město koupí pozemek na břehu Rožnovské Bečvy, kde by měl tento areál vyrůst,“ sdělil mluvčí valašskomeziříčské radnice Josef Beneš.

Za pozemek o výměře zhruba 800 metrů čtverečních radnice podle něj zaplatí privátnímu vlastníkovi přes 250 tisíc korun. Vyznavači skateboardů a kolečkových bruslí by se měli nového sportoviště dočkat v příštím roce.

Finanční náklady vzejdou z projektu, který město teprve nechá zpracovat.

Skateboardisté nemají ve Valašském Meziříčí na růžích ustláno. Především kvůli hluku se jejich areál několikrát stěhoval do různých částí města. Naposledy byl v provozu u Střediska volného času Domeček v bývalých kasárnách. Poté, co město budovu prodalo a dům naproti byl rekonstruován pro bydlení, byly překážky demontovány. Nyní jsou uloženy u soukromé firmy v místní části Hrachovec.

“Lokalita na břehu Rožnovské Bečvy je patrně jediná ve městě, kde provoz skateparku nebude nikomu na obtíž. Zamlouvá se i příznivcům tohoto sportu, kteří dokonce projevili zájem o budoucí areál pečovat,“ uvedl místostarosta Valašského Meziříčí Jiří Pernický. Poblíž skateparku hodlá město navíc vybudovat i cyklostezku.

Ježdění na kolečkových bruslích je ve Zlínském kraji stále populárnější. Kromě bruslaři užívaných cyklostezek je ve většině velkých měst v kraji také alespoň jedno speciální skateboardové hřiště s překážkami. Například Otrokovice na Zlínsku ale disponují 400 metrů dlouhou a šest metrů širokou in-line dráhou. V tomto roce dokončila výstavbu skateparku také radnice v nedalekých Napajedlech.