Už podvacáté se tam totiž sešli zkušení řemeslníci, aby návštěvníkům areálu předvedli své umění.

„Jezdím sem pravidelně. Pracuji na historickém šlapacím soustruhu z devatenáctého století. Vyrábím na něm hračky,“ prozradil například soustružník Antonín Hájek z Uherského Hradiště, který dodal, že starodávný sousruh našli u kamaráda na půdě.

Svou práci mohli na dvoudenní akci předvést tesaři, šindeláři, košíkáři, bednáři, pekaři, dráteníci, tkalci, kováři a další řemeslníci.

K vidění tak byla v muzeu řada praktických, ale i uměleckých výtvorů. „Náměty si vymýšlím většinou sám. Někdy se ale inspiruji při návštěvě hradů a zámků,“ sdělil rožnovský kovář Jindřich Veselý.

Jako každoročně přilákala tato akce stovky návštěvníků z Čech i z Moravy. Někteří sem jezdí pravidelně, jiní objevili Dny řemesel a setkání kovářů vůbec poprvé.

„Upozornil nás na to kamarád. Byl tu před pár lety a moc se mu v městečku líbilo,“ reagovala Marie Šturmová z Brna, která neodolala ani tradičním valašským frgálům.

Návštěvníci skanzenu mohli přihlížet například výrobě sudů, dřevěných oken, hliněných cihel, okapů, provazů, dřevěných šindelí, které tesaři připevňovali rovnou na střechu.

Nechybělo ani občerstvení, soutěže a dřevěný historický kolotoč pro děti či dobrá muzika. V areálu městečka vystoupil například folklorní soubor Sedmikvítek nebo běloruský taneční soubor Freski. Každý z návštěvníků si mohl navíc odnést nějaký výrobek na památku.

Na odbyt šly ručně dělané šperky i drobné upomínkové předměty ze dřeva či z perníku.Občerstvit se mohli lidé frgály, vdolečky, bramboráky nebo klobáskami.Sami si navíc mohli vyzkoušet ukovat hřebík nebo vyřezat dřevěný výrobek.