Pořad doplní také jarmark lidových výrobků. V chalupách se opět zabydlí i hospodyňky a hospodáři, jež lidem připraví jarní jídla nebo ukážou barvení vajíček. Akce, kterou v případě příznivého počasí navštíví až 20 tisíc lidí, se koná od soboty 23. dubna do Velikonočního pondělí.

Období Velikonoc je spjato s množstvím tradic a zvyků, které se mohou v jednotlivých regionech odlišovat.

Folklorní soubory tak návštěvníkům předvedou například vynášení Mařeny, obchůzky „rapačářů“, polévání vodou nebo mrskání dívek pomlázkami.

Tatary nebo-li pomlázky vyráběli chlapci vždy z mladých prutů břízy nebo vrbových proutků. Na horách jim pak dobře posloužil jalovec.

Velikonoce ve skanzenu zahájí v sobotu jarmark s řemeslnými ukázkami.

„Pozváno je asi sto lidových výrobců, kteří kromě zdobení kraslic, výroby tatarů, březových metliček, píšťalek z vrbového proutí nebo dřevěných hraček představí i výrobky z keramiky či kůže,“ řekla programová pracovnice muzea Jaroslava Kvapilová. Sobotní program doplní na pódiu u rybníčku od 10 hodin cimbálová muzika Javořina a od 9 hodin v Dřevěném městečku kapela Staré gatě.
Neděle bude věnována prezentaci jarních a velikonočních zvyků.

Od 10. 30 a od 14ti je návštěvníkům přiblíží na palouku Dřevěného městečka soubory Děcka z Kunovic a Hanák z Troubek u Přerova. „Ožijí i chalupy, kde tetičky lidem ukážou zdobení vajíček a další zvyky. Do Billovy chalupy pak mohou návštěvníci zajít na ochutnávku jarní polévky. Pro děti pak chystáme ve fojtské zahradě oživení v podobě malých jehňátek a kůzlátek,“ doplnila Kvapilová.

Nebude chybět ani muzika, na pódiu u rybníčku se od 10ti představí cimbálovka Kotár a ve 12 i ve 13.30 mohou zájemci navštívit koncert Zašovského chrámového sboru v kostelíku sv. Anny.

Rožnovské Velikonoce vyvrcholí v pondělí. Na pódiu u rybníčku bude od 10ti hrát cimbálová muzika Jánoš a od 11ti a poté i ve 14 hodin na palouku Dřevěného městečka přiblíží lidem jarní zvyky dětský folklorní soubor Sedmikvítek z Frenštátu pod Radhoštěm.
Valašské muzeum v přírodě, jak zní oficiální pojmenování rožnovského skanzenu, se skládá ze tří areálů - Dřevěného městečka, Valašské dědiny a Mlýnské doliny. V areálu, který v roce 1925 založili bratři Bohumír a Alois Jaroňkovi, byly původně jen tři měšťanské domy. Nyní je v něm asi stovka typických valašských staveb.