Nejmenší návštěvníci si za nemalé asistence svých rodičů už od devíti hodin připravovali pestrobarevné masky. O hodinu později už upravený svah zaplnily desítky princezen, pirátů, indiánů, berušek, víl, čertů, tygříků, zajíčků a mnohých dalších zvířátek a pohádkových či komiksových postaviček na lyžích. Nechyběli ani policisté či Batman a Zorro mstitel.

Do soutěžního lyžování zaregistrovali rodiče nakonec celkem devadesát dětí. „Maškarní lyžovačka patří k nejoblíbenějším zimním akcím v našem ski areálu a i letos se moc vydařila. Návštěvnost byla výborná, skvěle nám vyšlo počasí,“ pochvaloval si Leo Bača, šéf Ski areálu Razula, do kterého sjezdovka u Horalu patří.

Zatímco mnohde v kraji bylo pod mrakem, ve Velkých Karlovicích se sluníčko objevilo na obloze příznačně právě v okamžiku, kdy na svah vyrazili první maskování lyžaři. Teplota byla příjemná, těsně nad nulou.

Organizátoři připravili pro děti slalomovou dráhu lemovanou malými smrčky, z nichž si mohli malí lyžaři otrhávat za jízdy sladkosti. Zdařilost masek hodnotila porota, která cenami od partnerů akce odměnila nejen nejhezčí masky, ale i nejmladšího účastníka. „Tím byla teprve dvacetiměsíční Amálka z Fryštáku na Zlínsku převlečená za berušku,“ upřesnila Martina Žáčková z turistického resortu Valachy.

Cenu dostal také bernský salašnický pes, kterého jeho majitelé nastrojili do převleku Červené Karkulky. Dostal grilovaný párek.

K soutěžení se nakonec nechalo přemluvit i několik tatínků, kteří změřili své síly v běhu do kopce. Přitom za sebou táhli gumový člun na snowtubing obsazený jejich dětmi.

Pořadatelé nezapomněli ani na občerstvení pro návštěvníky areálu a přímo na terase hotelu zprovoznili gril. „Počasí vyšlo krásně. Jsme sice trošku zmrzlí, ale vůbec to nevadí. Jsme rádi, že jsme se do Karlovic vydali,“ chválili sobotní návštěvu svahu u Horalu manželé Martina a Pavel, kteří s dětmi dorazili ze Zlína.