Vsetín burácel prakticky nepřetržitě od šesté hodiny večerní až do půlnoci. Ten hlavní ohňostroj si přišli užít místní, i obyvatelé okolních vesnic. 

„Je super, že to posunuli už na sedm. Užijí si i děti,“ pochvaloval si Marian Vilém z Hovězí, který přijel i s dcerou. Zhruba šestiminutové podívané předcházel program v podobě divadelního představení a ohňové show.

Podobný scénář měla i rozlučka se starým rokem na náměstí ve Valašském Meziříčí. Zábavný program pro rodiny s dětmi vyvrcholil osmiminutovým ohňostrojem, který čítal téměř dva tisíce výstřelů. „Ve světelné show se objevily květinové motivy, světelné křižovatky, dračí vejce a další pyrotechnické efekty.

Některé vyletěly až do výše sto metrů,“ popsala mluvčí města Renata Votrubová.
Novoroční podívanou představenou profesionálními firmami sledovali lidé se zájmem. Zábavná pyrotechnika v rukou laiků však opět zaměstnala lékaře.

„Zdravotníci ošetřili na chirurgické ambulanci mladého muže, který měl popáleniny v obličeji. Hospitalizace ale nebyla nutná,“ informovala mluvčí nemocnic Zlínského kraje Dana Lipovská.

Kromě popáleniny zaregistrovali zdravotníci několik úrazů hlavy, četné bolesti břicha a žlučníkové kameny. Jednu ženu přijali kvůli podchlazení. Její stav lékaři stabilizovali.

Podle mluvčí hasičů Lucie Javoříkové se první hodiny roku obešly na Valašsku bez mimořádných událostí. Hasiči vyjížděli ke třem hlášeným případům.

„Čtrnáct minut po půlnoci jsme likvidovali požár odpadu v Jablůnce u Vsetína. Půl hodiny na to zachraňovali hasiči v Rožnově pod Radhoštěm uvízlé lidi ve výtahu. A o půl čtvrté ráno uvízli lidé na balkónu ve Valašském Meziříčí,“ vyjmenovala Javoříková.

Všechny případy, při kterých hasiči zasahovali, se obešly bez zranění či větší škody na majetku. Jednalo se tedy o poklidnou noc.
Z pohledu policie byl Silvestr ve Zlínském kraji rušnější než vloni, ale v okrese Vsetín proběhl konec roku i první hodiny toho nového v poklidu. Policisté nezaznamenali žádné zásadní události.

„Nestala se ani vážnější dopravní nehoda a neregistrovali jsme ani žádné jiné závažnější případy,“ informovala mluvčí policie Lenka Javorková. 

Policisté vyjížděli k běžným případům, jaké na Silvestra bývají. „Byly to hlavně přestupky proti občanskému soužití, různé napadání, oznámení o agresivních osobách, drobném výtržnictví a poškozování majetku.

Ve většině případů byly tyto události spojené s hojným požíváním alkoholu,“ uzavřela Javorková