„Každý rok na Vánoce i na Silvestra děláme vyjížďky na nějaký kopec, který pak po různých stezkách, nebo třeba jen přes pole sjíždíme. Větší sranda to ale je, když mrzne a napadne sníh. Víc než jezdíme, se pak smějeme, jak kdo padá,“ popsal cyklistické pojetí konce roku hradišťský sjezdař Radim Nečas.

Osvědčeným tahákem zůstávají i letos výšlapy do přírody. Lidé na Slovácku plánují výlety do výšin Chřibů, Karpat nebo jen tak do lesa.

„Nabalíme jídlo, čaj a samozřejmě slivovičku a vyrazíme do Osvětiman, odkud půjdeme na Smraďavku. Když nám nohy dovolí, zkusíme to až na Velehrad. To pak ale večer místo bouřlivých oslav lehneme do postele,“ zmínil Karel Smetana z Uherského Hradiště.

Někteří zdatnější turisté zůstávají na Silvestra doma. „Po horách lezu celý rok, tak aspoň poslední den v roce zůstanu doma a polezu místo na kopce na nervy rodině,“ prozradil s úsměvem Tomáš Kalmus z Uherského Brodu.

To jiným možná „polezou na nervy“ hosté v nočních podnicích. Řadu barmanů a servírek totiž čeká náročná směna. „Pracuji ve vinárně a na Silvestra tam budu už třetí rok za sebou. Končívám kolem páté, šesté ráno. Bývají tam ale kamarádi, takže to není tak hrozné. Naopak jsem v práci docela ráda, protože mi aspoň není na druhý den špatně,“ poznamenala Alexandra Kučerová z Uherského Hradiště.