Podle mluvčího společnosti ČEZ Vladislava Sobola ale nebyla situace v našem regionu tak složitá jako v jiných částech České republiky, například na Bruntálsku. „Poruchy na Vsetínsku jsou spíše jednotlivé, daří se je velmi rychle odstraňovat. Nemáme tam žádnou větší poruchu, která by si vyžadovala hodinové opravy," ujistil po jedenácté hodině dopoledne Vladislav Sobol.

Do terénu podle něj vyjely všechny posádky a postupně řešily vzniklé situace. I během odpoledne přijímali energetici nová hlášení o poruchách. „Lidé se vracejí z práce, přijíždějí na chalupy a zjišťují potrhané dráty a podobně," uvedl odpoledne mluvčí. Kalamitní stav energetici na Vsetínsku odvolali k 15. hodině.

ČTĚTE TAKÉ Vsetíňan sázel na biatlon, vyhrál téměř půl milionu

Mluvčí krajských hasičů Libor Netopil uvedl, že do pátečního rána nemuseli hasiči řešit žádnou událost, která by měla souvislost s aktuálním počasím. Situace se změnila až dopoledne. Profesionální i dobrovolné jednotky vyjely k několika zásahům, především stromům popadaným na komunikace. „Všechny události se obešly bez vzniku vážných škod, ohrožení života nebo zdraví osob a způsobily jen krátkodobé komplikace v silniční dopravě," upřesnil Libor Netopil.

V osm hodin ráno zasahovali profesionální hasiči z Luhačovic na hlavní silnici z Luhačovic směrem na Horní Lhotu, kde větve spadlého stromu zatarasily jeden z jízdních pruhů silnice. Větve hasiči rychle pořezali a uklidili z vozovky.

„Ve stejnou dobu odstraňovali dobrovolní hasiči z obce Hošťálková na Vsetínsku popadané stromy na komunikaci ve směru na lokalitu Troják. Spadlé stromy poškodily svodidla u silnice," popsal Netopil.

ČTĚTE TAKÉ Ve Francově Lhotě začíná masopust už v pátek

Strom, který zablokoval komunikaci, odstraňovali také profesionální a dobrovolní hasiči ze Slavičína na Zlínsku. Událost se stala před devátou hodinou v části Slavičín – Hrádek na Vlárské dráze. „V první fázi zásahu hasiči odtáhli strom pomocí navijáku ke krajnici komunikace, kde ho následně rozřezali," vylíčil mluvčí.

Minutu po tři čtvrtě na deset vyslal operační důstojník jednotku dobrovolných hasičů ze Starého Hrozenkova k odstranění dvou smrků, které zatarasily silnici u Žítkové na Uherskohradišťsku. K dalšímu spadlému stromu vyjížděli před jedenáctou hodinou hasiči jednotky města Rožnov pod Radhoštěm do Pletařské ulice.

KAM O VÍKENDU? Zatančete si o masopustní sobotě s medvědem, slaměným nebo s nevěstou