Nechceme si stěžovat na silničáře, projížděli tady, ale jsme tady na chvostu, máme tady komunikaci III. třídy. Na tyto sněhové situace jsme zvyklí. Směrem na Drnovice je průjezd s velkou opatrností," popisuje zase situaci v obci Tichov na Zlínsku, starosta Josef Mudrák.

Po desáté hodině dopoledne se také díky častým sněhovým přeháňkám začaly objevovat dopravní nehody.

„V katastru obce Doubravy se srazil osobní a nákladní vůz, obě vozidla částečně zasahují do komunikace. Ta je průjezdná jen se zvýšenou opatrností," informovala za zlínskou policii Lucie Javoříková s tím, že nehoda si naštěstí nevyžádala žádná zranění. Informace si předávají také samotní řidiči prostřednictvím facebooku. Na profilu Policejní hlídky Zlínsko, zmiňují své zkušenosti ze zlínských cest.

„Směr dolní Lhota od Zlína auto mimo cestu plus auto v cestě za zatáčkou," upozorňuje ostatní řidiče Lukáš Mikulík. „Valašská Polanka směr Prlov v kopci kamion, Pozděchov směr Bratrejov pod hospodou dalši, bacha at do toho nevletíte nejspíš se to bude štosovat. Cesty neprohrnuté, klouže to!" varuje další řidiče Mára Světlík.

„Na Petrůvce se jede krokem," informuje zase na stejném facebookové profilu Jára Měřička.

Tuto informaci potvrdila i zlínská policie.

„V tomto místě jsou hlášeny komplikace se sjízdností. Stejně tak i ve Zlíně na Mladcové, občané nás informovali o špatné sjízdnosti komunikace v této části," doplnila Lucie Javoříková.

Mezitím se stala další dopravní nehoda, tentokrát ve Vlachově Lhotě. „Od Vysokeho pole smer Vlachova lhota nova audi fukla až dolů," podělil se o další nové informace na fcb Policejní hlídky Zlínsko Richard Číž.

Podle doporučení, by řidiči kamionů měli právě zde nasadit sněhové řetězy.

I když se na Zlínsko od včerejšího večera sype sníh, a již se objevují dopravní nehody, přesto je podle zlínské policie a krajských hasičů situace s dopravou klidná.

„Zatím v souvislosti s počasím a nehodami jsme vyjížděli ke dvěma dopravním nehodám. K jedné na Uherskobrodsku a ke druhé v Bohuslavicích," informoval za krajské hasiče mluvčí Libor Netopil.

„Policie připomíná řidičům, aby přizpůsobili svou jízdu povětrnostním podmínkám. Proto by měli řídit se zvýšenou opatrností," zdůraznila za zlínskou policii Lucie Javoříková.

Silnice I. tříd jsou dopledne podle dispečera provozu společnosti AVE Otrokovice Evžena Homoly sjízdné.

„Vozovky máme krásně prosolené, černé, nyní posypová vozidla doplňují posypové materiály. Jsme připraveni podle situace ihned reagovat," hlásí.

Na Zlínsku na komunikacích II. a III. tříd se ráno situace mírně komplikovala na zádveřickém kopci.

„Proto jsme tam vyslali na výpomoc traktor. Jinak máme od včerejšího večera veškerou techniku venku. Jezdíme nonstop od Zlína až po hranice okresu na Valalšskoklobou­cko," uvedl dispečer SÚZK Martin Dvořák.

Krátce před ppolednem se ale podle něj začala situace zlepšovat.

„Přestává sněžit, ale pořád jezdíme. Měli jsme komplikace na Petrůvce, ale tam jsme jezdili, situace se tam zlepšila. Nadále sledujeme počasí, na dočištění komunikací pošleme další techniku," seznámil dispečer SÚSZ Martin Dvořák

Ve Zlíně byla podle Dopravní společnosti Zlín – Otrokovice (DSZO) dopravní situace bez větších komplikací, jen ráno se tvořily kolony a MHD nabírala mírné zpoždění.

„Provoz byl po ránu mírně ovlivněn povětrnostními podmínkami, měli jsme například hlášeno zpoždění 21 minut," uvedl za DSZO tiskový mluvčí Vojtěch Cekota.

Podle něj museli řidiči MHD na některých místech čekat na sypač. Jako například v Jaroslavicích, pro školní spoj.

„Informovali jsme o zpoždění 10. základní školu, kam spoj mířil. Cesta byla zprůjezdněná," informoval mluvčí DSZO.

Podle něj mírné komplikace byly i na Jižních Svazích.

„Linka č. 8. se zpožďovala, DSZO proto poslal posilový autobus," dodal Vojtěch Cekota.

„Provoz na komunikacích byl pod vlivem sněžení a dopravní špičky mírně zpožděn, zpomalila se tak doprava a tvořily se kolony. Proto mohlo docházet k mírnému zpoždění spojů," zmínil v ranních hodinách Vojtěch Cekota za DSZO.