Poprvé vyjeli silničáři kvůli padajícímu sněhu a smíšeným srážkám předevčírem kolem desáté hodiny dopoledne. Včera déšť se sněhem padal jen ve vyšších polohách, a tak zasahovali jen jednou.

„V úterý jsme měli v terénu sedm sypačů, a to asi od desíti do sedmnácti hodin,“ podotkl ředitel Správy a údržby silnic Zlínska Petr Hrančík. Podle něj přesypala technika svěřené komunikace na velké části Valašskokloboucka a také Všeminu, okolí Velkého Ořechova, Zádveřice, Petrůvku či Lhotu.

„Na Sirákově jsme byli několikrát,“ zmínil Hrančík. Kopec na rozhraní Zlínska a Vsetínska solili i včera. Byl to však jediný nutný zásah za celý den.
Silničáři mají na zimu ve skladech nachystaných dva tisíce tun soli a tři tisíce tun inertních materiálů.

„Máme deset sypačů schopných vyjet okamžitě, dalších šest je v pohotovosti,“ informoval ředitel. Dva sypače a jeden traktorový nosič s radlicí jsou koupené letos.

Nejkritičtější místa pro zimní údržbu jsou ve vyšších polohách. „Tradičně nejvíce problémů je na Sirákově a Petrůvce. To jsou evergreeny, které se nás drží pořád,“ poznamenal Hrančík s tím, že kamionová doprava nyní jezdí po objížďce, a tak tam snad hrozí méně nepříjemností.

Průběžně roztávající sníh nedělal potíže ani řidičům autobusů. „Například jsem ani nedostal žádné hlášení o zpoždění. I přes Sirákov se dalo projíždět,“ sdělil ředitel osobní dopravy ČSAD Vsetín Oldřich Holubář.

Policisté však zaznamenali, že se objevily první dopravní nehody v souvislosti se sněhem. „Jedna byla například v úterý na Sirákově,“ zmínila zlínská policejní mluvčí Jana Bartíková.