Jediná silnice do oblíbené turistické oblasti bude částečně uzavřena do konce října. Dopravu zde usměrňuje provizorní dopravní značení a světelná signalizace.

Řidiči práce na horské cestě chápou a těší se, až bude znovu plně zprovozněna. „Rozumím tomu. Místy je to tam opravdu velmi špatné. Po opravě se cesta jistě stane pohodlnější a hlavně bezpečnější," vyjádřil se pravidelný návštěvník Pusteven Aleš Švestka ze Vsetína.

Situace je podle návštěvníků o to složitější, že jiná trasa pro auta na Pustevny nevede. „Stará, takzvaná Knížecí cesta od Trojanovic je uzavřená. Jezdit se po ní nesmí," upozornila pracovnice obecního úřadu a Informačního centra v Prostřední Bečvě Radomila Kantorová.

Turisté se na Pustevny mohou dostat pohodlně už jenom lanovkou z Trojanovic. „Nebo pěšky po značených turistických chodníčcích z Rožnova, Dolní, Prostřední a Horní Bečvy," dodala Radomila Kantorová.

Cestáři slibují, že jediný tah na Pustevny opraví ještě před příchodem zimy. Přesněji do 31. října. „Vozovka je v havarijním stavu. Jsme rádi, že díky dotaci můžeme s opravou začít," poznamenal ředitel Ředitelství silnic Zlínského kraje (ŘSZK) Bronislav Malý.

Náklady na opravu horské silnice z Prostřední Bečvy na Pustevny se vyšplhají na 60 milionů korun.