Vozy silničářů pendlovaly hlavně ve vyšších polohách i po celý pátek.

„V horských oblastech není povolena chemie, takže řidiči musí počítat s vrstvou ujetého sněhu nebo i s náledím a tomu přizpůsobit styl jízdy,“ varoval ředitel Správy a údržby silnic Valašska Jaromír Kořistka.

Ti, kteří se vydají lyžovat by tak neměli zapomínat na sněhové řetězy. Pravděpodobnost, že je budou nuceni nasadit, je podle silničářů velká.

„Chceme řidiče požádat, aby dobře zvážili, kde zaparkují auta a brali ohled na sypače, které se širokými radlicemi musí projíždět často úzkými horskými silnicemi,“ upozornil Kořistka.

Situace se podle něho i díky novým parkovištím oproti minulým letům o hodně zlepšila. Přesto prý stále dochází k případům, kdy nevhodně zaparkovaná auta, posádkám sypačů notně ztěžují práci.

Ke komplikacím by mohlo dojít hlavně na příjezdových cestách do zimních středisek. Většina jich totiž bude muset už v neděli pojmout stovky školáků, kteří se přijedou učit lyžovat.

S provozem na silnicích jsou zatím spokojeni dopravci i policisté. „Všechny linky fungují bez problémů, cesty jsou sjízdné,“ potvrdil včera večer ředitel osobní dopravy ČSAD Oldřich Holubář.

„Nemáme hlášeny žádné vážnější dopravní nehody. Nedošlo k nim ani na Silvestra a ani Nový rok,“ přinesla optimistickou zprávu policejní mluvčí Ludmila Brousilová.