„Letos jsme se spojili s Valašským meziříčím. Tam odstartují už v devět ráno, před desátou budou u splavu na Ohradě ve Vsetíně. Odtud vyrazí cyklisti přesně v deset směrem k Halenkovu,“ přiblížil vsetínský místostarosta Pavel Bartoň.

V tentýž čas startuje další skupina z druhého směru z Velkých Karlovic. I jejich cílem bude sportovní areál v Halenkově, kde se všichni setkají.

V cílové stanici připravili pořadatelé pro všechny program, jehož součástí je v pravé poledne losování tomboly. Losovat se budou registrační kartičky, které dostane každý účastník na startu spolu s upomínkovým předmětem a poukazem na drobné občerstvení.

„Dětskou jízdou zručnosti o ceny si připomeneme velkého propagátora cykloturistiky a cyklostezek, bývalého místostarostu Vsetína Jaromíra Kudlíka, který by se letos v červnu dožil sedmdesáti let,“ nastínil další program Zahájení sezony, o který se postará Alcedo, Český červený kříž a vsetínská městská policie, která bude na místě značit kola syntetickou DNA.

Představí se také zástupci Policie ČR a BESIPu, kteří se zaměří na bezpečnost jízdy na kole, tým hopsej.cz se svým programem a malé děti se mohou vyřádit na nafukovacím skákacím hradu.

Kdo se necítí na dlouhou trasu, může využít cyklobus, a to z Valašského Meziříčí do Vsetína s odjezdem v 9.15 hodin.

Také z Halenkova pojede po ukončení akce cyklobus do Vsetína a Valašského Meziříčí. Rezervace cyklobusu je možná na e-mailu dobesova.mikroregion@gmail.com nebo na tel.: 571 674 339.

V případě nepřízně počasí se akce nekoná