Tradiční úvodní vyjížďka údolím Vsetínské Bečvy bude startovat ze dvou směrů – ze Vsetína a Velkých Karlovic. Cíl bude v Halenkově.

Účastníci cykloakce se mohou registrovat na Vsetíně u splavu na Ohradě nebo ve Velkých Karlovicích v informačním centru Karlovského muzea. „Na startu dostane každý cyklista drobný upomínkový předmět a občerstvení, ale především také účastnickou kartu, která je v cíli slosovatelná v tombole," uvedla Monika Jelénková z pořadatelského týmu vsetínské radnice.

Jezdci se mohou na obou stanovištích zapsat od 9 hodin ráno. Hromadný start ze Vsetína i Velkých Karlovic je plánovaný na 10 hodin.

Cíl je v Halenkově ve sportovně zábavním areálu u fotbalového hřiště. Tady organizátoři připraví aktivity pro děti a opékání špekáčků, které si ovšem musí jezdci přivézt sami. Drobné občerstvení bude ke koupi na místě samém. Půl hodiny po poledni se uskuteční zmiňované losování tomboly, ve které na účastníky čekají hodnotné ceny.

Ve stejný termín jako na stezce hornovsackým údolím, v sobotu 25. dubna, se uskuteční zahájení sezóny také na dalších úsecích Cyklostezky Bečva. Ve Valašském Meziříčí připravují na tento den akci s názvem Laďa jede 2015. Milovníci vyjížděk na kole si užijí společnou jízdou, která startuje od zámku Kinských ve Valašském Meziříčí.

Sraz pro meziříčské cyklisty je v devět hodin. Jízdu odstartuje vedení města. „Společná jízda z Valašského Meziříčí bude pokračovat v deset hodin od stadionu u Akvaparku v Hranicích a od kašny na náměstí v Tovačově a v jedenáct hodin od lávky U tenisu v Přerově," přiblížila mluvčí meziříčské radnice Renata Votrubová.

Program v Areálu Jadran v Oseku je plánovaný od 11 do 14 hodin. Kromě jiného bude novinkou vyhlášení akce 1+1 zdarma, kdy si zájemci mohou zapůjčit jednu koloběžku a druhou dostanou k zapůjčení bezplatně. Výjimečnou sobotní akci vyhlásilo hranické informační centrum. „Každý účastník společné cyklovyjížďky také dostane drobný upomínkový předmět," doplnila Renata Votrubová.