Na třináct vsetínských okrsků připadá celkem devadesát hasičských sborů. Jejich členové mohli během letošního roku změřit své síly již na osmadvaceti štacích. Jedenáct dalších je ještě čeká.

Dvě nejbližší klání se uskuteční již tento víkend. Na sobotu je v Semetíně připraven Semetínský střik a v Lešné v Jasenicích soutěž O pohár Sboru dobrovolných hasičů.

„Přebory zakončíme čtrnáctého srpna na krajském kole v Horní Lidči. Vítězný sbor poté bude hájit Zlínský kraj na Mistrovství republiky,“ dodal k soutěžnímu rozvrhu starosta Okresního sdružení hasičů Josef Krajča.

Dorostenci ze Vsetínska doposud absolvovali dvanáct soutěžních startů.

„Mistrovství mladých hasičů se konalo mezi sedmým a devátým červencem v Litomyšli. Zástupci Zlínského kraje, mladíci z Brumova, se umístili na jedenáctém místě,“ informoval starosta Okresního sdružení hasičů. Dorostence už čeká jen šest pohárových soutěží. První z nich se uskuteční na sobotní Huslenské šedesátce.

Soutěžní sezónu hasiči plánují ukončit devětadvacátého srpna v rožnovském skanzenu na Setkání praporů. V rámci akce proběhne výstava historické i současné hasičské techniky.

Adam Kazmíř