Setkání organizuje Muzeum regionu Valašsko spolu se skupinou správců Facebook skupiny Valašské Meziříčí objektivem času. Tato skupina sdružuje pamětníky, sběratele či obdivovatele historických fotografií a pohlednic Valašského Meziříčí a okolí.

„Jedná se o malou připomínku dříve samostatného městečka Krásna, od jehož připojení k Valašskému Meziříčí letos uplyne 100 let,“ vysvětlila kurátorka akce a jedna z přednášejících Ivana Spitzer Ostřanská z Muzea regionu Valašsko.

Připomněla, že Krásenská alej, kdysi náměstí a živé pulsující centrum, byly zničeny v 80. letech 20. století stavbou průtahu.

Vodní nádrž Bystřička je horská perla.
FOTOGALERIE: Vodní nádrž Bystřička je horská perla. Podívejte se

„Kdo byli lidé, kteří zde kdysi žili, čím se živili, jak se bavili, jak trávili volný čas či slavili svátky? I to se dozvíte na našem setkání v zámku Kinských,“ uvedla Spitzer Ostřanská.

Beseda nabídne zajímavé informace a příběhy z historie Krásna i ukázku známých i dosud nepublikovaných starých fotografií.

„Budeme rádi, když také vy přinesete vlastní snímky a vzpomínky. Vezměte rodinu či známé a přijďte si za námi do zámku Kinských užít příjemné dopoledne,“ pozvala návštěvníky kurátorka.