Pár, který se stále těší obdivuhodné psychické i fyzické kondici, prozradil, v čem tkví úspěch jejich spokojeného společného života. „Měli jsme a stále máme společné hodnoty a zájmy,“ shodují se manželé.

Nepopírají, že vedle příjemných chvil spolu prožili i chvíle méně příjemné. Jsou si však stále nablízku a pomáhají si i v nemoci.

„Důležitý je pohyb, zájmy a koníčky. Hrávali jsme společně volejbal, milujeme turistiku, péči o zahrádku. Máme rádi slovenské hory, které jsou blízko: Roháče, Vysoké Tatry, ale také Beskydy. I v současné době se snažíme stále být pohybově aktivní, hlavně na procházkách a na zahrádce,“ říkají Vlasta a Bohumil Výchopňovi.

Oba manželé pocházejíc ze Vsetína. Pan Bohumil pracoval mnoho let v konstrukci ve Zbrojovce Vsetín, jeho manželka Vlasta rovněž pracovala ve Zbrojovce nejprve na učňovském středisku, později v administrativě. Společně vychovali jednu dceru.

K úctyhodnému 70. výročí svatby poblahopřála Vlastě a Bohumilovi Výchopňovým za město Vsetín také místostarostka Simona Hlaváčová.

„V každém věku člověk touží žít s někým a pro někoho. Jste pokladem naší doby a vaší rodiny. Z celého srdce vám přeji pevné zdraví, sílu a energii v platinovém manželství,“ popřála manželům.