Dosavadní ředitel Masarykova gymnázia Vsetín Dalibor Sedláček ve funkci končí k poslednímu červenci. Školu připravil na další rok a 1. srpna přepustí křeslo svému nástupci Martinu Metelkovi. Z rozhodnutí rady překvapený nebyl.

„Upřímně řečeno jsem tento výsledek očekával. Ale pravda je, že mu moc nerozumím. Nezaregistroval jsem žádné problémy, nevím o žádném svém pochybení, nikdo mi v průběhu mé práce nic nevytkl,“ svěřil se Sedláček.

Ke spekulacím o vyhazovu od hejtmana Jiřího Čunka z pomsty se Sedláček odmítl vyjádřit.

„To nechci komentovat, ať si to každý domyslí sám,“ sdělil stručně. Na gymnáziu končí, ale jeho další působiště není zřejmé.

„Musím si najít práci. Může to být ve školství, ale i mimo školství,“ dodal Dalibor Sedláček s tím, že je hrdý na to, co vybudoval i na své kolegy.

Krajská rada dala v konkurzech na posty ředitelů gymnázia i Střední odborné školy Josefa Sousedíka přednost jiným uchazečům. Jiří Čunek za neobhájením postů Sedláčka ani Slováka nevidí žádný politický podtext.

„Nevím, proč se o tom mluví. Nerozešel jsem se s nimi ve zlém. Kdybych se měl mstít každému za to, že si myslí něco jiného než já, byl by to kdokoli, koho jsem v životě potkal,“ uvedl hejtman.

V případě odchodu Josefa Slováka má věc ještě jiné pozadí.

„Tam visí nějaké otazníky, ale protože stále probíhá vyšetřování policií a případ není uzavřený, nebudu to komentovat,“ dodal.

Vyjádření končícího Josefa Slováka se redakci Deníku nepodařilo sehnat. Oba telefonní kontakty jsou nedostupné.

Rada se rozhodla pro Metelku i Wandrola pro jejich zkušenosti i dřívější působení na obou školách.

„Vždycky hledáme nejlepší řešení pro danou školu. V panu Wandrolovi vidím jistotu, školu už řídil několik let. A pana Metelku jsme vybrali s ohledem na jeho odborné zkušenosti, které získal na gymnáziu v Praze. Pro rozvoj zdejšího gymnázia bude přínosem,“ vysvětlil hejtman.

Nový ředitel Martin Metelka absolvoval zdaleka ne první konkurz.

„Dlouho jsem o tom uvažoval a dobře rozmýšlel. Jsem rád, že jsem uspěl a na Vsetín už se moc těším. Je to má domovská škola. Vždy jsem ji tak bral. Studoval jsem tu a pět let pracoval. Do funkce nastupuji s odhodláním a pokorou,“ prohlásil Metelka.

Extrémní změny prozatím neplánuje.

„Škola má své kvality a tradici. Bude velice důležité se nejprve seznámit s prostředím a kantory a poté určit priority krátkodobé, střednědobé i dlouhodobé. Nejdřív to ale proberu s kolegy. Nebylo by vhodné, kdyby se mé plány dozvěděli z médií,“ doplnil nový ředitel.

NASTUPUJI S POKOROU A ODHODLÁNÍM

Průběh konkurzu podrobně nekomentoval. „Je možné, že se zvedla nějaká vlna spekulací. Já jsem stále ještě ředitelem v Praze, mám jiné starosti. Více k tomu nemám co říci,“ uzavřel nový ředitel Martin Metelka.