Připomínky mají lidé rovněž k systému provádění práce. „Je to šílené. Toto jsem ještě neviděla. Přeskakují z jedné práce na druhou. Plochy pak zůstávají místy nedosečené," pozastavila se koncem minulého týdne nad prováděním práce Vlasta Babicová.

V názoru nebyla sama. „Nechávají po sobě nepořádek. Chodníky, které patří městu, jsme museli sami zamést. Jinak bychom si trávu natahali domů," dodala Jiřina Vašťáková.

Především obyvatele opravených domů zlobí skutečnost, že zbytky trávy odletují i na fasády jejich stavení. „Museli jsem trávu ze stěn odstranit. Radnice toto absolutně nezvládla," posteskl si Zdeněk Pončík.

Radnice prý rozdávala pokuty

Městský úřad se ale výtkám obyvatel sídliště brání. „Vzhledem k velké rozloze zelených ploch ve městě provádí sečení ve Vsetíně nejen technické služby, ale i externí firmy. Trávníky zajišťuje dodavatelská firma. Jsme si vědomi, že práce při první letošní seči nebyly dokonalé. Firmě jsme zkrátili platby a vyvolali jednání s cílem dohodnout, co bude dál," uvedla v reakci na dotaz Valašského deníku pracovnice vztahů k veřejnosti Městského úřadu Vsetín Jana Čadová.

Pražané zatím o nedostatcích nevědí

Za dodavatelskou firmu označila Čadová společnost AB Facility. Ta sídlí v Praze. Přes tři odkazy na různé manažery se Deníku podařilo kontaktovat Jana Boštíka. Ten má práce ve Vsetíně na starost. „My ale Trávníky neděláme. Sečení trávy provádíme v jiných lokalitách," řekl Valašskému deníku Boštík.

Jeho tvrzení nakonec Jana Čadová potvrdila. Současně však uvedla, že s prací AB Facility ale radnice opravdu spokojena není a že její předchozí tvrzení o sankcích se této firmy týká. Schůzku se zástupci radnice Boštík potvrdil. „Nebudu ale předjímat. Uvidíme až po jednání," poznamenal.

O Trávníky se ale starají TS Vsetín

Nakonec se podařilo zjistit, že radnice podala Valašskému deníku mylnou informaci. Sečení trávy v sídlišti Trávníky mají totiž podle zjištění redakce ve své kompetenci vsetínské Technické služby (TS). Společnost ve vlastnictví města. „Ověřila jsem si kvalitu práce. Nejde o výmluvu. Ale v posledních dnech nebyly nejpříznivější klimatické podmínky pro sečení. Kvalitě prováděné práce budeme věnovat pozornost," vyjádřila se Jana Zvoníčková z Technických služeb Vsetín.

Ve Vsetíně je oštřováno přibližně 50 hektarů standardních ploch a 20 procent nestandardních. Standardní plochy jsou sečeny čtyřikrát ročně. ostatní pak jednou až dvakrát za rok. „Ročně je na sečení trávy ve městě vynaloženo přibližně osm a půl milionů korun," pověděl Valašskému deníku ředitel Technických služeb Vsetín Lubomír Střelec.