Hudebního zážitku chtiví posluchači se tísnili před vstupem do kostela ještě několik minut po začátku programu, než každý z příchozích našel své místo v kostelních lavicích a na ochozech.

Sboristé si pod vedením dirigenta Jaromíra Bazela a za doprovodu klavíristy Roberta Chytila připravili celou řadu českých a moravských vánočních písní a koled a také několik skladeb z pera známých světových autorů.

O nezpívanou vsuvku se postaral varhanní mezihrou Vladimír Novotný. „Jedním slovem vynikající,“ vzkázala na adresu všech účinkujících jedna z divaček Martina Bambuchová.

„Vystát si tu úvodní frontu před kostelem rozhodně stálo za to,“ dodala. S podobnými pocity odcházeli z koncertu i ostatní diváci. Sboristy z Lumíru a sboristky z Polanky také odměnili zaslouženým potleskem.

Oba pěvecké sbory dlouhodobě dokazují, že patří mezi špičku sborového zpěvu nejen v regionu, ale v celé České republice. Naposledy to potvrdily na Mezinárodním festivalu adventní a vánoční hudby, jehož devětadvacátý ročník se nedávno konal v Praze.

V konkurenci dvaapadesáti těles ze šestnácti zemí světa vybojoval soubor Polanka v kategorii komorních sborů zlaté pásmo. V kategorii smíšených sborů pak společně s Lumírem pásmo stříbrné.

„Umístěním jsme nadšeni. Konkurence byla obrovská. Je to ocenění naší práce, ale obrovský dík patří zejména sbormistru Jaromíru Bazelovi,“ komentovala úspěch členka sboru Pavla Adamcová.