Současný sběrný dvůr již delší dobu nevyhovuje potřebám, pro které byl původně určen. „Jednak svojí velikostí, jednak umístěním na frekventovaném místě hned vedle hlavního tahu z Rožnova směrem k Valašskému Meziříčí,“ konstatoval starosta Jaroslav Kubín.

„A když se do něj navíc odkládá biologický odpad, začne po několika dnech kvasit a nepříjemně zavánět, přitom přímo v poměrně hustě zastavěné části města,“ dodal starosta. Ve spolupráci měst Zubří a Rožnova pod Radhoštěm by tak měl časem vyrůst nový sběrný dvůr, který by odpovídal také vzrůstajícím potřebám obyvatel všech okolních obcí.

V současné době je zpracovávána studie, na jejímž základě by se mělo v příštím roce rozhodnout, kde a kdy by měl nový sběrný dvůr vzniknout. „Rozhodnuto zatím není, máme vytipováno několik lokalit. Zatím jako nejvýhodnější se jeví pomezí Zubří a Rožnova,“ doplnil Jaroslav Kubín.

Vybudováním nového sběrného dvora se má zabývat příští týden rožnovské zastupitelstvo. „Chtěli bychom dosáhnout zařazení této akce do některého z operačních programů Evropské unie a získat od ní na tento projekt peníze,“ vysvětlil Jaroslav Kubín. Minimálně v příštím roce by měl podle jeho slov fungovat sběrný dvůr ještě na stávajícím místě v Meziříčské ulici.