Valašské muzeum v přírodě letos pořadem nazvaném Ve znamení ryb připomnělo tradiční rybářské výlety, které se v minulosti konaly v různých částech Valašska.

„Rybářství patří právem k nejstarším zdrojům lidské obživy. V současnosti je rybolov udicí sportem, zábavou i druhem odpočinku,“ uvedl režisér sobotního programu Zdeněk Cvikl.

Nejen děti, ale i jejich rodiče mohli obdivovat hned po vstupu do areálu Mlýnské doliny živé sladkovodní ryby v akváriích, ukázky používaného rybářského nářadí včetně předvádění tradičních řemesel spojených s rybářstvím, jako je výroba sítí, pletení vrší a vázání umělých mušek.

Na své si přišli také milovníci rybích specialit, pro které byl připraven bohatý sortiment tradičních rybářských specialit. Dni, věnovanému rybám a rybářům, přálo také počasí. „Pro ryby je ale až moc horko,“ uvedl s úsměvem Zdeněk Cvikl.

Příchozí dokázala známými písničkami rozezpívat třeboňská hudební skupina Rybnikáři a zasloužený potlek sklidilo i divadlo Mrak z Havlíčkova Brodu se svojí Vodnickou pohádnou u mlýna.