Rvačkou fanoušků se zabývají vsetínští kriminalisté. Konkrétní obvinění prozatím nepadla. „V tuto chvíli můžeme říct pouze to, že kriminalisté událost prošetřují jako možné výtržnictví, ale na přesnou právní kvalifikaci je nyní ještě brzo," potvrdil Deníku policejní mluvčí Petr Jaroš.

Kriminalisté nyní vyslechnou svědky. Podle Jaroše by policistům velmi pomohly také videozáznamy či fotky, které si některý divák mohl pořídit mobilním telefonem. „Takové se nyní vyšetřovatelé snaží získat," uvedl Jaroš.

Strkanici v hledišti předcházel moment z osmé minuty utkání. Hostující obránce Michálek zasáhl nohou domácího Vlastimila Pinkavu, pro kterého musela na hřiště rychlá lékařská pomoc. Se zlomeninou holenní kosti skončil v nemocnici. „Dle rozhodčích se jednalo o čistý zákrok, za který nebylo nutné dát žlutou ani červenou kartu. Inu, každý má na zlomeninu kosti jiný názor," komentoval vedoucí domácího mužstva Jaroslav Valián.

„Bylo to nezaviněné zranění. Hráči přejeme brzké uzdravení. Aleš Michálek není zákeřný hráč. Pokud bychom hráče k zákrokům naváděli, jak nám je podsouváno, dávno nejsem trenérem Meziříčí," sdělil hostující trenér Michal Kovář.

Samotný Aleš Michálek se zraněnému omluvil. „Hráči jsem psal do nemocnice a nabídl mu i pomoc při případném uzdravovacím procesu. Přeji mu brzké uzdravení," vzkázal. Nesportovní chování v hledišti došlo vrcholu v 18. minutě. Rozhodčí Duda musel utkání téměř na půl hodiny přerušit, aktéry zápasu poslal do kabin. Domácí museli posílit pořadatelskou službu a přivolat hlídku policie. Až poté mohl zápas pokračovat.

Dotčené fotbalové kluby se k potyčce nechtějí zatím více vyjadřovat. Čeká se na jednání a verdikt disciplinární komise.

Související + VIDEO: Valašské Meziříčí úmysl zranit v derby odmítá, Kučera se také cítí poškozen