Jeho posádka bude, kromě poskytování informací o rakovině prsu, také rozdávat poukázky s dvousetkorunovým příspěvkem na preventivní vyšetření prsu. Ty je možné využít do konce října.

„Cílem akce je přivést ženám důležité informace o tom, jak předejít vzniku tohoto onemocnění a způsobech léčby. Rakovina prsu je totiž nejčastějším typem rakoviny mezi ženami. Postihuje každou čtrnáctou ženu,“ upozornila Michaela Vaňková ze společnosti P. G. Management, která zajišťuje kontakt s veřejností v průběhu celé kampaně.

Posádku růžového autobusu tvoří členky Aliance českých organizací a žen s rakovinou prsu. „Mají osobní zkušenosti s touto zákeřnou nemocí, a mohou tak zájemkyním a zájemcům správně poradit i vyslechnout,“ přiblížila Vaňková. Z nejbližšího screeningového centra přijde také lékař, který odpoví na dotazy odborného rázu. Posádku doplňují speciálně vyškolené členky Mládeže českého červeného kříže.

„V autobusu mohou lidé také získat adresy a kontakty nejbližších screeningových center či spojení na pacientské organizace,“ dodala Vaňková. S tím, že hlavním cílem akce je přesvědčit nejen všechny ženy, ale i muže, že jedinou správnou a přitom snadnou cestou k včasnému odhalení nebezpečí rakoviny prsu, jsou pravidelná preventivní mamografická či sonografická vyšetření.

Rožnov pod Radhoštěm je jedním z pětadvaceti měst Čech, Moravy a Slezska, kde má Růžová jízda svou zastávku. Tento projekt připravila společnost Avon Cosmetics, která se boji proti rakovině prsu v České republice dlouhodobě věnuje. Dále se na kampani podílely také Všeobecná zdravotní pojišťovna a Aliance českých organizací a žen s rakovinou prsu.