V mužské kategorii získal v Rožnově první místo Jaromír Vachůn. Uplaval 2 352 bazénů a celkem 58,8 kilometrů. Na druhém a třetím místě jej následují Drahoš Nosek s 55,2 kilometru a Josef Mandula s 44,9 kilometru.

V ženské kategorii předvedla nejlepší výkon Zdeňka Bajerová, když dokázala uplavat 28,1 kilometru. Druhý a třetí nejlepší výsledek si pak připsaly Ludmila Dobiášová a Drahomíra Javornická se vzdálenostmi 24,6 respektive 22,95 kilometru.

Sokolská ulice ve Valašském Meziříčí; archivní foto; Muzeum regionu Valašsko
Sběratel fotografií provede posluchače historií Sokolské ulice v Meziříčí

Seniorům z Rožnova pogratuloval k druhému místu v republice také starosta města Jan Kučera. „Smekám před našimi seniory a jejich výkony v této plavecké štafetě klobouk. Musím pogratulovat všem, kteří se zapojili,“ vzkázal Kučera.

Zdolali pomyslný La Manche

Letošní jubilejní desátý ročník plavecké výzvy pro všechny aktivní seniory Přeplavme svůj La Manche přilákal rekordní počet účastníků. Na patnáct stovek lidí společnými silami zdolalo přes sedm a půl tisíce kilometrů.

Plaveckou štafetu každoročně vyhlašuje projekt SenSen (Senzační Senioři) Nadace Charty 77. Letos téměř šestnáct set plavců – seniorů pomyslný kanál La Manche pokořilo téměř 225krát. Uplavali společně 7 644 kilometrů.

Členové Horské služby Beskydy absolvují odbornou přípravu ve Vzdělávacím a výcvikovém středisku Zdravotnické záchranné služby Zlínského kraje; květen 2024
Horští záchranáři se školí u zdravotníků. Jako stážisté budou jezdit na Valašsku

Slavný lamanšský kanál mezi Francií a Anglií měří v nejužším místě 34 kilometrů a aktivní senioři se ho pokoušejí překonat alespoň virtuálně, v bazénech napříč Českem, vždy během února, a to už od roku 2015. Patronkou projektu je dálková a zimní plavkyně Lucie Leišová.