Jonáš, Johana a Michaela s na italský šampionát konaný ve dnech 13. až 19. července nominovali na základě výsledků z národních soutěží. Setkání nejlepších písařů se uskutečnilo po dvou letech u příležitosti 52. kongresu světové organizace INTERSTENO. Světovému klání předcházelo týdenní soustředění v Litovli, kde čeští závodníci zlepšovali své výkony.

Už během roku Rožnovští živili velkou naději, že domů nepřijedou s prázdnou. „Soutěžní dny byly náročné, soutěžilo se celkem v sedmi různých disciplínách – třicetiminutový opis textu, korektura textu, wordprocessing, několik diktovacích soutěží,“ přiblížil člen úspěšné výpravy Jonáš Vala.

Johana má pět zlatých

Johana při svém druhém startu na mistrovství světa a Michaela při své premiéře prokázaly vysoké kvality v kategorii žáků do 16 let.

Johana si domů odváží pět zlatých medailí a jednu stříbrnou, z čehož jedna zlatá je za absolutní pořadí.

„Michaela získala tři bronzové a jednu stříbrnou medailí, včetně bronzu za absolutní pořadí,“ doplnil Jonáš Vala.

Sám pak při svém prvním startu v juniorské kategorii předčil očekávání, když po berlínském triumfu v žákovské kategorii získal v této náročnější kategorii, stejně jako Johana, pět zlatých medailí a jednu stříbrnou, včetně zlata za absolutní pořadí. Kromě toho Jonáš a Johana Valovi převzali další tři medaile za mezinárodní internetovou soutěž. Do Rožnova tedy putuje celkem devatenáct cenných kovů.

Viditelnou stopu zanechalo Gymnázium Rožnov také v seniorské kategorii. V té byla úspěšná i bývalá studentka této školy (nyní UP Olomouc) Karolína Foukalová, která získala tři medaile. Česká výprava vedená Helenou a Jaroslavem Zaviačičovými přivezla ze šampionátu celkem 40 medailí a patří k nejúspěšnějším na světě. (mib)

Ilustrační foto
Víkend bude na plavky. Letní horka vydrží i po něm
Nenávratně poškozené stromy ve valašskomeziříčských ulicích Sokolská a 1. máje. Neznámý vandal je navrtal a do otvorů vlil chemickou látku (červenec 2019).
Vandal v Meziříčí navrtal kmeny třešní a vlil do nich chemikálii