Adam Uličný se jako sólový interpret představil veřejnosti loni svým debutovým videoklipem k singlu V představách, který byl k vidění mimo jiné na televizní hudební stanici Óčko. Nyní o sobě dává vědět dalším úspěchem, tentokrát ze zámoří.

Od poroty mezinárodního festivalu Phoenix Shorts Film Festival získal významné ocenění Award Winner v kategorii Best Composer – Nejlepší hudební skladatel za své dílo Mountain Symphony. Uspěl tak ve velké konkurenci, do soutěže se přihlašují skladatelé a tvůrci z celého světa.

„Je to pro mne velká životní událost nejen z toho pohledu o jak významný typ ceny jde, ale vnímám to také jako zadostiučinění, za ty tisíce hodin strávených u piána, u kterého sedím od mých šesti let,“ usmívá se Adam Uličný, kterého velmi potěšilo, že festivalová porota uznala kvality jeho díla.

„Je to nesmírně inspirativní a motivující do další tvůrčí hudební činnosti,“ netají rožnovský hudebník.

Motivací ke skladbě byl Adamovi jeho velmi blízký vztah k Pustevnám a Radhošti v Beskydech.

„Inspirovaly mě také letecké záběry zachycené kolegou Jirkou Baranem, s nímž jsme se dohodli na spolupráci,“ prozrazuje Adam Uličný. Spojením skladby Mountain Symphony a kamerových záběrů vzniklo audiovizuální dílo nazvané Fascinující Pustevny a Radhošť, které na sociálních sítích vidělo už více než 250 tisíc lidí.

„Než jsem začal tvořit, v hlavě jsem měl jednu jedinou věc – skladba musí být honosná, majestátní, prostě taková, jako jsou krásná a turisticky oblíbená místa Pustevny a Radhošť,“ přibližuje Adam Uličný. Kompletace skladby Mountain Symphony mu zabrala týden. Poté následoval nezbytný mix a mastering, který ukrojil další dva dny.

„Věděl jsem přesně, jakého finálního zvuku chci ve skladbě dosáhnout a už v průběhu tvorby jsem na zvuku celkové orchestrace pracoval,“ popisuje muzikant.

Video Fascinující Pustevny a Radhošť je k vidění na oficiálním YouTube kanálu Adama Uličného. K poslechu na YouTube je i samotná vítězná skladba Mountain Symphony.

KDO JE ADAM ULIČNÝ?

Ostravský rodák, pětatřicetiletý hudební skladatel, songwriter, zpěvák a multiinstrumentalista Adam Uličný, vystudoval dvanáctiletý obor Hra na klasický klavír. Jeho zaměřením a velkou oblibou je tvorba filmové hudby. Více informací o interpretovi je k nalezení na webových stránkách www.adamulicny.com

Odkaz na audiovizuální dílo Fascinující Pustevny a Radhošť:

https://www.youtube.com/watch?v=wPj4dy9QLUI&t=23s

Odkaz na skladbu Mountain Symphony:

https://www.youtube.com/watch?v=3vocGSf_qOg