Tamním pracovníkům se totiž podařilo úspěšně dokončit kompletní digitalizaci promítací techniky. Slavnostní spuštění promítání v moderním stylu je naplánováno na čtvrtek 5. ledna odpoledne. Návštěvníci se mohou těšit na prohlídku kina i dva filmy.

Projekt digitalizace rožnovského kina trval téměř rok. Úvodním krokem bylo podání žádosti o dotaci na Státní fond na podporu české kinematografie. „Byl nezbytný k zachování kina ve městě. Vzhledem k tomu, že distributoři přecházejí na digitální kopie, je nutno tomuto trendu přizpůsobit také promítací techniku,“ vysvětlila ředitelka kulturní agentury T klub, pod kterou kino spadá, Lenka Vičarová.

Kino Panorama se po digitalizaci řadí k dalším dvěma stům promítacím sálům, které na moderní filmový formát přešly v uplynulých letech. „Od Státního fondu na podporu kinematografie ministerstva kultury jsme na tento projekt získali dotaci ve výši osmi set tisíc korun,“ doplnila Vičarová. Připomněla, že na modernizaci kina podpořila také rožnovská radnice částkou dva miliony korun.

O správnosti rozhodnutí digitalizovat kino Panorama mluvil už před časem také jeho manažer Pavel Jakubík. „Je to zásadní pro budoucnost. Filmy na klasickém celuloidovém pětatřicetimi­limetrovém filmu budou postupně ubývat a kina, která nedigitalizují, čeká zánik,“ řekl Jakubík.

Program slavnostního zahájení digitálního promítání bude příští čtvrtek následující: od tří hodin odpoledne si budou moci zájemci prohlédnout zázemí kina Panorama. O půl hodiny později dojde na samotné zahájení. Od šestnácti hodin pak na plátně poběží film Méďa Béďa. Večer na dvacátou hodinu je naplánovaná ještě česká premiéra filmu Sherlock Holmes: Hra stínů.