Do zajímavého výtvarného počinu se zapojily vícečlenné skupiny dětí ze střediska volného času, základních škol Pod Skalkou, 5. května, Sedmikrásky a rožnovského gymnázia. Umělec a tvůrce z graffiti scény Jakub Waref Tomanec s nimi konzultuje veškeré návrhy.

V uplynulých týdnech se odehrála setkání, kde vznikaly společné návrhy a skici a rozhodovalo se o budoucím vzhledu vybraného podchodu. V těchto dnech se mladí výtvarníci pustili do malování samotného. Stěny podchodu začaly zaplňovat výjevy z podmořského života.

Pozorování zatmění Slunce na Hvězdárně Vsetín - archivní foto.
Valašské hvězdárny zvou na pozorování částečného zatmění Slunce

„Nápad využití veřejného prostoru k uměleckému vyjádření dětí vzešel z Rožnovské parlamentu dětí a mládeže, který se pravidelně každý rok schází. Podchod je ideálním prostorem, kde se děti mohou kreativně vyjádřit a zároveň se při tvorbě návrhu učily vzájemné komunikaci k nalezení shody, jak by tento prostor měl následně vypadat,“ uvedla Marcela Válková ze Střediska volného času.

Projekt Podchod by má být hotový letos v listopadu, počítá se také se slavnostním představením výsledku.

„Spolupráce mezi městem a školáky je nesmírně důležitá. Děti jsou kreativní a pokud mají zájem podílet se na rozvoji a zvelebování města, měli bychom jim k tomu dát prostor. Jsem rád, že toto spojení funguje a těším se na finální výsledek,“ řekl starosta města Jan Kučera.