Mezi poslanci byla například Michaela Šojdrová, Petr Nečas, Zdeněk Škromach nebo také Fantišek Novosad.

„V podstatě se jednalo o to, aby do tohoto sporu vstoupil stát. Tím se zlepší naše postavení u soudu. I když na délku soudního řízení to asi nebude mít vliv,“ vysvětlil David Zapletal ze sdružení Rožnovské byty.

Zástupci tohoto sdružení také žádali, aby Ministerstvo financí poskytlo k nahlédnutí listiny týkající se pře o vlastnictví bytů.

„Ministerstvo financí nám totiž až doposud dokumenty k této kauze utajovalo. To by teď mělo přestat,“ doplnil Zapletal.

Optimismus čerpá Zapletal z usnesení, které ve středu poslanci schválili. „Přijali jsme například návrh, aby byl vypracován právnický posudek na to, zda při privatizaci nedošlo k nezákonnému obohacení,“ komentoval výsledek zasedání poslanec Petr Nečas (ODS).

Podle tiskového mluvčího rožnovské radnice Tomáše Grosse představitelé města i zástupci sdružení Rožnovské byty uvedli, že jejich stanoviska vůči postupu privatizace jsou shodné. „Mají stejný cíl, dokázat, že město Rožnov pod Radhoštěm bylo vlastníkem nemovitostí a mohlo s nimi disponovat,“ zdůraznil Gross.

Středečnímu zasedání sněmovny předcházely schůze, na kterých se zastupitelé města a občanského sdružení Rožnovské byty snažili poslance s celou kauzou podrobněji seznámit.

„Jsme rádi, že se nám po dvouletém vyjednávání podařilo dostat problematiku soudního sporu města se společností Immobilien Pirker reality na jednání příslušného výboru Poslanecké sněmovny,“ prozradil starosta Rožnova pod Radhoštěm Jaroslav Kubín (SNK).

Občanskému sdružení Rožnovské byty a rožnovské radnici vyjádřila podporu také poslankyně Michaela Šojdrová (KDU–ČSL). „Našim cílem je pomoci tomu, aby byly byty ve vlastnictví města. V současné době se čeká, jak se k usnesení poslanecké sněmovny vyjádří Ministerstvo financí,“ uzavřela Šojdrová.