Od nového roku se bude v Rožnově platit za stání v ulicích Pivovarská a Sokolská

K původním čtyřem zpoplatněným odstavným plochám přibudou od nového roku další dvě v centru města. Vedení města tím vychází vstříc Rožnovanům, kteří si stěžují na to, že jsou parkovací místa zneužívána.

V Rožnově pod Radhoštěm jsou v tuto chvíli zpoplatněná veřejná parkoviště na Masarykově náměstí, v ulici Bayerova, u pošty na náměstí Míru a u muzejního areálu Mlýnská dolina.

„Od prvního ledna k nim přibude ještě veřejné parkoviště v ulici Sokolská za prodejnou Albert a v ulici Pivovarská,“ informoval mluvčí rožnovské radnice Tomáš Gross.

Podle místostarosty města Aloise Vychodila jsou důvodem pro zpoplatnění dalších míst především stížnosti Rožnovanů, kteří při cestách do centra města za nákupy, popřípadě vyřizováním osobních věcí například na městský úřad, nemají kde nechat svůj vůz. „Všechna parkovací místa jsou totiž plně obsazena například pracovníky firem z rožnovského náměstí, kteří zde celodenně parkují,“ objasnil Alois Vychodil.

Zpoplatnění má celodennímu parkování na veřejných odstavných plochách zabránit. „Cenu za tuto službu jsme stanovili nízkou,“ chlácholil případné nespokojence místostarosta. Za každou započatou půlhodinu budou řidiči od pondělí do pátku mezi osmou a osmnáctou hodinou a v sobotu od osmi do třinácti hodin platit pět korun. „V sobotu odpoledne od třinácti do osmnácti hodin pak stejnou cenu za každou započatou hodinu,“ doplnil Vychodil.

Nové nařízení už schválila rada města a v platnost vejde 1. ledna 2011. „Snad to pomůže. Nikdo sice neplatí rád, ale je pravda, že najít místo k zaparkování poblíž náměstí je někdy nadlidský úkol. Třeba po zpoplatnění nějaká auta skutečně ubudou,“ souhlasil s novinkou například Miroslav Křenek z Rožnova.